ЗВІТ голови Новоселицької райдержадміністрації про здійснення РДА покладених на неї повноважень та стан розвитку території

10.04.2017 08:52

ЗВІТ

голови Новоселицької райдержадміністрації про здійснення РДА

покладених на неї повноважень та стан розвитку території

 

І. Загальні питання

1. Адміністративно-територіальний устрій, стан розвитку об’єднання територіальних громад

Територія Новоселицького району становить 738 кв. км.

До його складу входять 43 населених пунктів, в тому числі: місто Новоселиця, 42 сільських населених пунктів.

В районі діє 1 районна, 1 міська,  26 сільські ради та 1 сільська об’єднана територіальна громада.

Станом на 1 січня 2017 року в Новоселицькому районі створено Мамалигівську об'єднану територіальну громаду (ОТГ) (2015р.), яка об’єднала 6 сільських рад.

Фінансовий аналіз виконання показників доходів місцевого бюджету громади за 2016 рік показує, що бюджетна децентралізація створила добру фінансову основу для розвитку територій сіл, які об’єдналися. За напрямками витрат переважали фінансування ремонтних робіт у закладах освіти – 37%, ремонт доріг – 19% та ремонт приміщень закладів охорони здоров’я – 17%. У цьому році для жителів сіл, що входять до складу Мамалигівської об’єднаної територіальної громади було чимало зроблено. На території громади в рамках Плану соціально-економічного розвитку Мамалигівської сільської ради на 2016 рік за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад та коштів з місцевого бюджету були реалізовані проекти та заходи:

 • капітальний ремонт шкіл, які знаходяться на балансі Мамалигівської сільської ради (заміна прорізів на енергозберігаючі металопластикові склопакети)- всього на суму 3 млн. 431 тис.грн.;
 • капітальний ремонт ДНЗ «Колосочок» села Подвірне (заміна прорізів на енергозберігаючі металопластикові склопакети) – всього на суму 301 тис.грн.;
 • поточні ремонти ДНЗ села Драниця та ДНЗ села Мамалига (опалення);
 • поточні ремонти у дитячих садочках та школах, які знаходяться на балансі Мамалигівської сільської ради – на суму 165 тис.грн.;
 • капітальний ремонт АЗПСМ села Драниця (опалення, заміна прорізів на енергозберігаючі металопластикові склопакети, заміна дверей) – 770 тис.грн.;
 • поточний ремонт АЗПСМ с.Стальнівці та ремонт паркана АЗПСМ села Стальнівці – на суму 60 тис.грн.;
 • заміна прорізів на енергозберігаючі металопластикові склопакети у всіх амбулаторіях, що перебувають на балансі Мамалигівської сільської ради – 800 тис.грн.;
 • придбано комп’ютерну техніку та електрокардіографи для всіх амбулаторій, що перебувають на балансі Мамалигівської сільської ради – всого на суму 250 тис.грн.;
 • викопані колодязі на території ДНЗ с.Подвірне та на території села Мамалига;
 • капітальний ремонт Подвірненської музичної школи (заміна прорізів на енергозберігаючі металопластикові склопакети) – 320 тис.грн.;
 • капітальний ремонт вулиць в с.Мамалига та с.Стальнівці;
 • ремонт вуличного освітлення 80 тис грн. та  впровадження ЛЕД-технологій у вуличному освітленні  – 180 тис.грн.;
 • придбано 2 шкільних автобуси, грейдер, трактор, причіп, гідравлічний відвал – 5 млн. 500 тис.грн.

Рішенням Мамалигівської сільської ради було зебезпечено безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів всіх шкіл, що перебувають на балансі сільської ради, а також учнів 5-11 класів, які отримують допомогу відповідно до Закону України « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».

Мамалигівська сільська рада придбала нові електроплити для навчальних закладів – всього на суму 127 тис.грн.

Загальний обсяг використаних коштів в 2016 році становив 46 млн. 33 тис.грн. Загальний обсяг бюджету на 2017 рік становить 51 млн. 730 тис.грн.

Основні плани ОТГ на 2017  та перспективу:

-         продовження оптимізації шкіл;

-         капітальний ремонт ДНЗ с.Балківці та ДНЗ с.Несвоя;

 • капітальний ремонт котельні Подвірненської ЗОШ;
 • капітальний ремонт АЗПСМ с.Драниця та АЗПСМ с.Стальнівці;
 • реконструкція будівель та споруд комунальної власності під АЗПСМ зі станцією швидкої допомоги в селі Мамалига;
 • будівництво приміщення Центру надання адміністративних послуг;
 • ремонт доріг;
 • впровадження енергозберігаючих технологій.

 

         В процесі об’єднання виникла низка проблемних питань, розв’язання та вирішення яких перебуває у компетенції центральних органів виконавчої влади. Насамперед, це питання, які стосуються процедури утворення ОТГ, для вирішення яких необхідно забезпечити супроводження законопроектів та пришвидшити їх розгляд у Верховній Раді України, зокрема:

- про визначення порядку добровільного приєднання територіальних громад до вже створених ОТГ (законопроект від 03.06.2016 №4772);

- питання законодавчого врегулювання послідовності дій в процесі утворення об’єднаних територіальних громад, у разі розташування територіальних громад, що об’єдналися, на території суміжних районів, або міста обласного значення та району (внесення змін до ЗУ «Про об’єднання територіальних громад»);

- питання щодо передачі повноважень розпорядження землями, що знаходяться за межами населених пунктів, органам місцевого самоврядування ОТГ (законопроект від 31.03.2016р. №4355);

- необхідне удосконалення законодавства щодо проведення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах з метою забезпечення представництва всіх населених пунктів, що об’єдналися в раді ОТГ (внесення змін до ЗУ «Про місцеві вибори»).

Важливими для організації ефективного функціонування ОТГ є також дублювання повноважень районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів ОТГ , не визначена чітка процедура передачі установ та майна із спільної комунальної власності  у власність ОТГ; відсутність законодавчого забезпечення організації первинного рівня медичного обслуговування в ОТГ; необхідність встановлення законодавчої підстави для сплати суб’єктами господарювання, які здійснюють підприємницьку діяльність через структурні, або відокремлені підрозділи, податку на доходи фізичних осіб не за місцем розташування центральних офісів таких юридичних осіб, а до відповідних місцевих бюджетів за фактичним місцем роботи найманих працівників таких підрозділів, тощо.

 

2. Населення: чисельність, склад

Загальна чисельність наявного населення району становить 77774 особи. Для району характерна висока щільність населення - 107 особи на кв. кілометр.

Чисельність наявного сільського населення складає 70292 особи (90,4% всього населення району), наявного міського  – 7482 осіб (9,6%).

Статева структура всього постійного населення району стабільна – в ній переважають жінки – 42161 особа, або 53% від усього населення, а чоловіків – 36513 осіб (47 %) .

За віковими групами постійне населення області розподіляється наступним чином: від 0 до 14 років – 11 570 осіб, від 15 до 64 років – 53 964 особи, від 65 – 12 240 осіб .

 

3. Організаційно-кадрові питання

У 2016 році діяльність районної державної адміністрації була спрямована на реалізацію в районі законів України, указів, розпоряджень Президента України, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів України, розпоряджень та доручень голови обласної, районної  державних адміністрацій, планів роботи районної державної адміністрації та її апарату. Під постійним контролем керівництва райдержадміністрації були питання щодо стану справ у районі та населених пунктах району.

Велика увага приділялася діяльності дорадчих органів, що створені при райдержадміністрації. Найважливішим з них є колегія райдержадміністрації. 

У 2016 році в районній державній адміністрації проведено 4 засідань колегій, на яких розглянуто 16 питань, з них: 10 – планових, 6 - позапланових. За результатами розгляду на засіданнях колегій видано 16 розпоряджень районної державної адміністрації.

За участю голови районної державної адміністрації проведено 40 апаратних нарад та 5 галузевих, на яких були розглянуті соціально-економічні питання розвитку Новоселицького району. За результатами нарад надані протокольні доручення.

Практикуються робочі поїздки голови райдержадміністрації в села району з різних питань та проведення особистих прийомів громадян безпосередньо на місці їх проживання.

Відповідно до розпорядження районної державної адміністрації від 30.12.2015 №370-р організовано та проведено 6 комплексних перевірок діяльності Фороснянської, Мамалигівської, Костичанівської, Черленівської, Тарасовецької та Маршинецької сільських рад, за результатами яких узагальнені довідки направлено на місця для відповідного реагування.

 Упродовж 2016 року випадків скасування розпоряджень районної державної адміністрації за рішенням суду не було.

Кадрова робота в районі здійснюється згідно з вимогами чинного законодавства.

Штатна чисельність посад державної служби районної державної адміністрацій станом на 1 січня 2017 року складає 98 одиниць. З них: апарат райдержадміністрації  – 21, структурні підрозділи – 77.

Кількість вакантних посад державної служби категорії «Б» – 4, категорії «В»- 15, в тому числі декретних - 4.

Таким чином фактична чисельність державних службовців станом на 01.01.2017  складає 79 осіб.

Упродовж 2016 року за результатами конкурсу на посади державної служби категорії «Б» призначено 4 особи. З них: структурні підрозділи районної державної адміністрації – 4, Категорії «В» призначено 4 особи. З них: апарат районної державної адміністрації – 1, структурні підрозділи районної державної адміністрації – 3.

Проведені заходи щодо упорядкування структури районної державної адміністрації - забезпечено дотримання статті 6 Закону України «Про державну службу» у частині співвідношення посад державної служби категорій «А» і «Б» до штатної чисельності.

 

4. Взаємодія з органами місцевого самоврядування

Районна державна адміністрація, керуючись п. 6 ст. 119 Конституції України, ст. 35 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», при виконанні завдань і функцій, визначених чинним законодавством України, забезпечувала конструктивну взаємодію  місцевих органів виконавчої влади з міською та сільськими радами та об’єднаною територіальною громадою, їх виконавчими органами та міським і сільськими головами, сприяла у здійсненні ними власних повноважень місцевого самоврядування, зокрема у вирішенні питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій, зміцнення матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування. З цією метою практикувались різні форми і методи взаємодії: наради з керівниками органів місцевого самоврядування, участь працівників місцевих органів виконавчої влади у засіданнях сесій, виконкомів місцевих рад, громадських слуханнях тощо; проведення навчальних семінарів з працівниками органів місцевого самоврядування, у т. ч. з використанням можливостей Чернівецького регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій.  

Поновлено соціальні паспорти району та кожного населеного пункту, дані про наявний потенціал закладів культурно-побутового обслуговування, чисельність та щільність населення.

Районна державна адміністрація постійно розглядає та враховує у своїй   діяльності пропозиції депутатів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб. Так, за звітний період розглянуто 94 запити та звернення  народних депутатів України та депутатів місцевих рад.

Депутатський корпус Новоселицької районної ради становить 36 депутатів, міста Новоселиця – 26, ОТГ – 26, сільських рад- від 12 до 26 депутатів.

На порядок денний пленарних засідань виносились важливі для жителів населених пунктів питання, серед них: про бюджет та хід його виконання, про соціально-економічний розвиток населених пунктів, організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей, підготовка установ та закладів до роботи в осінньо-зимовий період, надання допомоги малозабезпеченим категоріям населення, передача у власність та приватизація земельних ділянок, проведення благоустрою та інші нагальні питання.

За звітній період рішень органів місцевого самоврядування рівня району, скасованих в судовому порядку, не було.

У рамках реалізації політики децентралізації, постійно збільшується кількість адміністративних послуг, які передаються від прямого надання суб’єктами до надання послуг через Центр надання адміністративних послуг.

Центр надання адміністративних послуг підключено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

На кожну адміністративну послугу затверджено інформаційну та технологічну картки, які розміщено у місці здійснення прийому суб’єктів звернень та на офіційному веб-сайті. Роботу Центру надання адміністративних послуг забезпечують 3 адміністратори.

На виконання Законів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та речових прав на нерухоме майно та затвердженого  розпорядженням обласної  державної адміністрації Плану заходів щодо децентралізації та демонополізації адміністративних сервісів у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, створено відповідний підрозділ у складі управління економіки районної державної адміністрації, який успішно виконує свої функції.

 

ІІ. Стан здійснення повноважень

щодо соціально-економічного розвитку регіону

 

1. Стан реалізації регіональної стратегії розвитку та виконання плану заходів з її реалізації, програм і проектів регіонального розвитку

У 2016 році основні зусилля органів виконавчої влади та місцевого самоврядування спрямовувались на вирішення нагальних питань економічного і соціального розвитку, наповнення місцевих бюджетів, забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, вчасне виконання зобов’язань соціального характеру, у першу чергу, щодо надання підтримки учасникам антитерористичної операції, їх сім’ям і вимушеним переселенцям.

Серед позитивних тенденцій слід відмітити збільшення надходжень до державного та місцевих бюджетів, покращення фінансових результатів роботи господарюючих суб’єктів, позитивне сальдо зовнішньої торгівлі, пожвавлення процесів на ринку праці та зростання рівня заробітної плати, зменшення рівня заборгованості з виплати заробітної плати та скорочення податкового боргу з платежів до бюджетів усіх рівнів.

Органи виконавчої влади району у звітному періоді спрямовували свої зусилля на виконання затвердженої рішенням обласної ради Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2020 року, стратегічними цілями якої є:

розвиток підприємництва на інноваційній основі, як основа сталого економічного розвитку;

розвиток культури, науки, соціальної сфери, як основа розвитку людського капіталу та трансформації інституційного середовища;

збереження довкілля, як основа безпечного екологічного середовища.

Промисловий комплекс району представлений підприємствами добувної промисловості, харчової промисловості, виробництва кормів для тварин, виробництва будівельних матеріалів, хімічної промисловості та виробництва меблів.

В районі діє 20 промислових підприємств основного кола статистики.

Протягом 2016 року промисловими підприємствами району основного кола статистики  (крім ТОВ «Буковина агротрейд-2011» та ТОВ «Арвіона», які звітують в Чернівцях) реалізовано товарної продукції в діючих цінах на суму 336,5 млн.грн.

До підприємств, які вносять вагомий внесок у виробництво промислової продукції в районі відносяться: ТОВ «Свіженька», ТОВ ТПК «Грін Рей», ДП "М’ясо Буковини" ТДВ "Новоселицький птахокомбінат", ПрАТ «Мамалигівський гіпсовий завод», ТОВ «УПГ Малинівка» та ТОВ «Родничок 1», які виробили за 2016 рік 96 % від продукції виробленої підприємствами основного кола району.

Найвагоміший вклад в соціально-економічний розвиток району вносить сільськогосподарська  галузь . Загальна площа земель в районі становить 73816 га, в т.ч. сільськогосподарського призначення - 57782 га, з них сільськогосподарських угідь - 57180 га, в т.ч. ріллі - 44276 га, багаторічних насаджень - 4401 га, сіножатей - 2601 га, пасовищ - 5902 га.

У процесі реформування аграрного сектора власниками права на земельну частку (пай) стали 27394 громадян, частина з них скористалась правом вільного виходу з колективних господарств і ведуть власне товарне виробництво, решта – віддали свої земельні паї в оренду новим агроформуванням та інвесторам і отримують відповідну плату за землю згідно із укладеними договорами.

 В 2016 році 31 основними діючими сільськогосподарськими підприємствами району укладено 19343 договорів на оренду землі загальною площею 14267,71 га. Середня земельна частка одного паю по району становить 1,3 га. Загальний розмір орендної плати згідно договорів оренди землі на 2016 рік склав 15557,44 тис. грн., що становить 3,1 % від загальної вартості орендованих земель (509716,0 тис. грн.), що відповідає виконанню  п. 288.5 ст. 288 Податкового Кодексу України.

Станом на 01.01.2017 року агроформуваннями району фактично сплачено орендну плату за землю на загальну суму 16955,3 тис. грн., виконання складає 109,0 %, в т.ч. зерном- на суму 7652,2 тис. грн., готівкою- 6742,8 тис. грн., іншою продукцією – 106,0 тис. грн. та перераховано податку з доходів фізичних осіб в сумі 2281,3 тис. грн., військового зборур – 172,9 тис. грн.

Завдяки інвестиціям сільгосппідприємств та фермерів району в свою господарську діяльність спостерігається тенденція до зростання виробництва сільськогосподарської продукції. Ведеться роз’яснювальна робота серед господарств щодо дотримання господарствами  рекомендованої структури посівних площ, згідно розроблених науково - обґрунтованих систем чергування культур в сівозмінах.

Поряд з традиційною технологією обробки землі господарства району перейшли на поверхневий обробіток землі. В господарствах району таким методом обробляється 14,6 тис. га ріллі. Збільшено внесення мінеральних добрив під сільськогосподарські культури.

В районі налічується 2 паспортизованих насіннєвих господарства, які вирощують і реалізовують насіння зернових і зернобобових культур, картоплі та сої, що забезпечує потребу господарств району в насінні озимих і ярих сільгоспкультур.

Для забезпечення господарств саджанцями в районі паспортизовані 2 господарства, які виробляють саджанці різних плодових культур перспективних сортів.

В 2016 році фінансування комплексу сільськогосподарських робіт проводилось виключно за власні кошти господарств.. Незважаючи  на несприятливі погодні умови,  аграрії району своєчасно розпочали як весняно-польові, так і осінньо-польові роботи.

Збирання зернових та зернобобових культур сільськогосподарськими підприємствами району проведена повністю на площі 6890 га, валовий збір(у вазі після доробки) складає 20593 тонн при середній врожайності 29,9 ц/га, в тому числі: озима пшениця – площа збирання - 5109 га, валовий збір- 14077 тонн, урожайність – 27,6 ц/га, озимий ячмінь – 412 га, валовий збір- 1077 тонн, урожайність – 26,1 ц/га, яра пшениця – 32 га, валовий збір- 89 тонн, урожайність – 28,1 ц/га, ярий ячмінь – 332 га, валовий збір- 746 тонн, урожайність – 22,5 ц/га, кукурудза на зерно – 998 га валовий збір- 4586 тонн, урожайність – 46,0 ц/га.

Технічні культури сільськогосподарськими підприємствами зібрано на площі 7132 га, валовий збір складає 11572 тонн при середній врожайності 16,2  ц/га, в т.ч.: соя – 5771 га, валовий збір- 8515 тонн, урожайність – 14,7 ц/га, соняшник – 1217 га, валовий збір- 2862 тонн, урожайність – 23,5 ц/га, озимий ріпак – 80 га, валовий збір- 183 тонн, урожайність – 22,8 ц/га.

Згідно зі статистичними даними, посів озимих культур по всіх категоріях господарств району було проведено  на площі 6787 га, в тому числі зернові культури на зерно – 6502 га, з них: сільгосппідприємствами – озимі культури всього – 3922 га, в т.ч. зернові культури на зерно – 3682 га, господарства населення відповідно – 2865 га та 2820 га.

Одночасно з посівом в сільгосппідприємствах району проводилася оранка на зяб, крім утіх що перейшли на поверхневий обробіток землі.  

Для оновлення матеріально-технічної бази району, в 2016 році сільськогосподарськими підприємствами придбано за власні кошти 9 одиниць сільськогосподарської техніки на суму 2297 тис. грн., в т.ч. вітчизняного виробництва 6 одиниць на суму 1525 тис. грн. та іноземного виробництва – 3 одиниці на суму 772 тис. грн.

Однією з найважливіших галузей в розвитку сільського господарства є тваринництво. Проте, протягом останнього десятиріччя в галузі відбувається суттєвий спад виробництва, зокрема скорочення поголів’я худоби. Основна причина - скрутне економічне становище господарств.

У зв'язку з цим, на поліпшення генетичної якості тварин шляхом ефективного використання в селекційному процесі найцінніших генетичних ресурсів для створення високопродуктивного поголів'я  проводиться відповідна селекційно-племінна робота. Для надання послуг населенню з питань ветеринарного обслуговування та штучного осіменіння сільськогосподарських тварин в районі працюватимуть 6 ветеринарних та 21 пунктів штучного осіменіння сільськогосподарських тварин.

З метою відтворення, збереження та поліпшення генетичного потенціалу сільськогосподарських тварин в районі працюють: племінний репродуктор з розведення спеціалізованої м’ясної породи великої рогатої худоби в ДП "Рокитне", племінний завод по розведенню корів молочного напряму продуктивності в ТОВ "Агрофірма ім. Суворова", племінний репродуктор по розведенню м'ясної породи свиней "Ландрас" в СТОВ "Котелеве" та племінний завод породи свиней "Ландрас" в СТОВ "Тарасовецька птахофабрика".

Для розведення та вирощування овець Буковинського типу асканійської м'ясо-вовняної породи працюють племінні репродуктори на базі господарств ПП "Сервіс - СВС", ФГ "Дана", а розведення овець каракульської породи – племінний завод ФГ "Берестецький вівчарик" та племінний репродуктор ФГ "Вівчарик".

Сільськогосподарськими підприємствами району за  2016 рік вирощено 58662 цент. м'яса у живій вазі, в т.ч. ВРХ – 2849 цент., свиней – 44258 цент, птиці – 11376 цент., що становить 97,4% в порівнянні до минулого року. Валовий надій молока коров'ячого за 2016 рік становить 28533 цент., - 94,7% до минулого року. Реалізовано м'яса за 2016 рік всього 46726 цент., в т.ч. ВРХ – 3842 цент., свиней – 26993 цент. та птиці – 15785 цент. – 118,5% до минулого року.

З об’єктивних та суб’єктивних причин состерігається тенденція до зменшення поголів’я тварин в усіх галузях тваринництва. Станом на 01.01.2017 року в сільськогосподарських підприємствах району налічується 1746 голів ВРХ, в т.ч. корів 725, свиней – 27375 голів, овець – 1821 голів, птиці – 29892 голів.

Одним із пріоритетних завдань соціально-економічного розвитку є створення сприятливого інвестиційного клімату, залучення додаткових коштів у всі галузі народного господарства.

За 2016 рік в рамках транскордонного співробітництва Україна-Румунія-Молдова в районі завершено реалізацію проекту транскордонного співробітництва «Медицина в надзвичайних ситуаціях та випадках – швидка відповідь транскордонним викликам».

В ході реалізації проекту придбано два реанімобілі та обладнання для їх оснащення, зроблено ремонт операційного блоку Новоселицької ЦРЛ та проведено ряд заходів, направлені на готовність до надзвичайних ситуацій в медичній сфері в межах транскордонної території Буковини і Молдови. Бюджет проекту - 1023,9 тис.Євро (в тому числі 587,851 тис.Євро для Новоселицької ЦРЛ), співфінансування з місцевого бюджету – 80,0 тис. Євро.

У 2016 році пройшов конкурсний відбір у рамках підтримки територіального співробітництва країн Східного партнерства «Україна-Молдова» проект «Крок за кроком до селективного збору» (загальна вартість проекту: 296,6 тис.Євро.).

В районі продовжується робота по реалізації проекту ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» фаза – ІІІ, щодо заміни вікон з використанням енергозберігаючих заходів в закладах освіти.

Бюджет проекту складає 1,2 млн.грн, кошти ПРООН – 839,1 тис.грн, кошти громадських організацій – 59,3 тис.грн, кошти районного бюджету – 220,0 тис.грн., співфінансування від сільських рад – 60,0 тис.грн.

В селах Довжок, Динівці та Берестя встановлені вікна з використанням енергозберігаючих заходів, реалізація мікропроектів завершена.

В НВК с.Чорнівка встановлено 22 вікна, підрядником привезені до НВК ще 12 вікон, які не встановлені. На сьогоднішній день трьохсторонній договір між підрядником, ГО «Добробут Чорнівки» та відділом освіти розірвано, проведені тендерні процедури та відібраний підрядник, роботи будуть проводитись згідно графіку.

Продовжується будівницто загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. в с.Рідківці, загальна вартість проекту складає  47,0 млн. грн. У 2016 році на цьому об’єкті освоєно 9650,0 тис. грн. коштів з місцевого та  державного бюджетів .

   До переліку об’єктів будівництва, які передбачається фінансувати у 2017 році за рахунок бюджетних коштів, включено прибудову до приймального покою Новоселицької центральної районної лікарні (пологове відділення) на суму – 1409,5 тис.грн.

На даний час триває пошук фінансових ресурсів для реалізації ще 5 проектів.

 

2.Зовнішньоекономічна діяльність, міжрегіональне та транскордонне співробітництво

В районі проводиться робота зі створення сприятливих умов для стабільного розвитку зовнішньоекономічної діяльності, пошуку нових ділових партнерів, виходу суб’єктів підприємництва регіону на нові зовнішні ринки реалізації продукції. Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) за 2016 рік становить 7,8 млн. доларів США, за аналогічний період 2015 року - 4,5 млн. доларів США. Темп зростання обсягу прямих іноземних інвестицій становить 97,2 %.

Обсяг експорту товарів становить 4,1 млн. доларів США, за 2015 рік- 3,9 млн. доларів США.

З метою активізації інвестиційного співробітництва виконавчою владою краю проводилася відповідна робота щодо поширення інформації серед суб’єктів господарської діяльності району про можливість участі у заходах, спрямованих на налагодження прямих контактів з потенційними інвесторами, встановленні ділових зв’язків, що активізують обмін знаннями та комерційну взаємодію між іноземними та вітчизняними компаніями.

Доведено до підприємств району пропозиції іноземних (мексиканської, чеських, угорської, данської, іранської) компаній про зацікавленість у встановленні ділових контактів з українськими фірмами щодо поставок за кордон продукції у галузях будівництва, деревообробної, меблевої, харчової промисловості; розповсюджено серед підприємств-виробників харчових продуктів району інформацію про можливість налагодження співпраці з сільськогосподарськими підприємствами Угорщини.

Представники бізнесових структур  району взяли участь в ініційованому ооблдержадміністрацією заході в форматі  “круглий стіл” «Вплив місцевої влади на покращення інвестиційного клімату Чернівецької області» в рамках проекту «Зміцнення потенціалу регіонального розвитку через діалог місцевих еліт» за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини (09.12.2016 року), де презентовано Чернівецьку область як інвестиційно-привабливий регіон для розвитку міжрегіональної та міжнародної співпраці, пошуку нових ділових партнерів, потенційних інвесторів та виходу суб’єктів підприємництва на нові зовнішні ринки реалізації продукції.

 

3.Будівництво.

Продовжуються роботи по будівництву загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. в с.Рідківці. Загальна сума проекту складає  47,0 млн. грн.

За 2016 рік були проведені будівельно-монтажні роботи та освоєні кошти в сумі 9,65 млн.грн., з них субвенція з районного бюджету в сумі 500 тис.грн., та субвенція Рідківської сільської ради в сумі 300 тис.грн.

В поточному році проведено корегування кошторисної документації та експертизи на реконструкцію будівлі Припрутського НВК на загальну суму 9210,60 тис.грн. Проект поданий на конкурс по його фінансуванню за рахунок коштів Державного Фонду Регіонального розвитку в 2017 році.

Також до переліку об’єктів будівництва, які передбачається фінансувати у 2017 році за рахунок бюджетних коштів включено прибудову до приймального покою Новоселицької центральної районної лікарні (пологове відділення) на суму – 1409,5 тис.грн.

За рахунок коштів сільського бюджету завершена реконструкція даху Припрутського НВК на суму 260 тис.грн.

За рахунок коштів районного бюджету проведено реконструкцію даху районного будинку культури на суму 950 тис.грн.

Реконструкція даху Боянської гімназії 2 черга - 420,0 тис.грн.

Реконструкція даху спортивного залу Костичанівської ЗОШ на суму 300 тис.грн.

Продовжуються роботи по капітальному ремонту дитячого садочка в с.Магала - загальна кошторисна вартість 1,5 млн.грн.

Завершено будівництво ДНЗ на 75 місць в с. Прут Магальської сільської ради.

 

4.Дороги.

В минулому році за рахунок коштів сільських та міської ради було відремонтовано комунальних доріг на суму понад 12,0 млн.грн.

З них ТОВ «Родничок» виконали робіт на 5,0 млн. грн., та філія Новоселицький райавтодор майже 8,0 млн.грн., з них на дорогах комунальної власності 3,8 млн.грн.

Прийнята нова програма розбудови дорожньої мережі.

 

5.Енергоносії.

 У структурі заборгованості найбільшу суму складає електропостачання за 2016 рік всього 17770,0 тис.грн. в тому числі населення 17504,5 тис.грн.

Заборгованість за ЖКГ на 1.01.2017 року 351,7 тис.грн. в тому числі населення 297,7 тис.грн. на 1.02.2017 року 400,0 тис.грн., населення 315,8 тис. грн.

З метою підвищення рівня оплати за електроенергію, спожитий природний газ та житлово-комунальні послуги постійно здійснюється обхід житлових будинків, вивішуються оголошення про заборгованість по оплаті ЖКГ послуг, проводиться претензійно-позовна робота та ряд інших заходів.

 

5/Бюджет, фінанси та облік

До місцевих бюджетів району за січень-грудень 2016 року надійшло доходів (без трансфертів) у сумі 96 784 083,97 грн., що становить 122,6 відсотків, або на 17 832 865,22 грн. більше уточнених планових показників та на 28 406 577,86 грн. або на 41,5 відсотків більше, ніж торік.

До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 84 884 118,49 грн., що становить 121,4 відсотки та на 14 940 304,49 грн. більше уточнених планових показників, затверджених місцевими радами. Надходження до  минулого року зросли на 27 764 365,16 грн., або на 48,6 відсотків.

Всі 26 місцевих бюджетів району виконали планові показники по доходах загального фонду.

Не досягла рівня минулорічних надходжень Строїнецька сільська рада на 239 993,10 грн., а саме по акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів на 403 225,88 грн., або – 42,1% (зменшились надходження від ПП «МІК+» з реалізації паливно-мастильних матеріалів).

В розрізі основних доходних джерел до загального фонду місцевих бюджетів за січень-грудень 2016 року надійшло:

- податку на доходи фізичних осіб у сумі  25 495 451,91 грн., що становить 124,2 відсотки (+4 970 263,91 грн.) до затверджених планових показників. Порівняно з  2015 роком, надходження податку на доходи фізичних осіб зросли на 7 655 643,74 грн., або на 42,9 відсотків в основному за рахунок  підвищення ставки з 15 до 18 відсотків, та росту мінімальної заробітної плати;

- акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 24 045 986,70 грн., 112,6 відсотків до уточненого плану (+2 693 232,70 грн.). До минулого року надходження зросли на 8 240 508,15 грн., або в 1,5 рази;

   Податку на майно всього 17 752 459,27 грн. в тому числі:

- податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки   –                  1 150 107,28 грн., або 118,9 відсотків (+182 797,28 грн.) та у 2 рази більше надходжень минулого року;

- плати за землю – 16 474 154,79 грн., 126,1 відсотків до уточненого плану, (19,4% надходжень загального фонду  та  92,8% обсягу податку на майно),  надходження зросли до минулого року на 6 472 697,67 грн., або у 1,6 рази;

- транспортного податку – 128 197,20 грн., або 131,9 відсотків до затвердженого плану (+30 997,20 грн.).

Єдиного податку всього надійшло –11 212 172,98 грн.,  138,2 відсотки (+3 099 332,98 грн.)  в тому числі:

- єдиного податку з юридичних та фізичних осіб – 8 295 518,75 грн., або 138,5 відсотків до уточненого плану (+ 2 305 123,75 грн.) та  більше минулорічних надходжень на  3 012 399,73 грн., або в 1,6 рази;

- єдиного податку з сільськогосподарських товаровиробників, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює, або перевищує 75 відсотків – 2 916 654,23 грн., (+794 209,23 грн.), більше надходжень минулого року на 1 231 400,37 грн.;

- плати за надання адміністративних послуг – 4 011 265,38 грн., 108,0 відсотків (+296 125,38 грн.);

державного мита – 1 175 260,74 грн., при затвердженому плані з урахуванням змін 1 168 710,00 грн., 100,6 відсотків (+6 550,74 грн.).

 До спеціального фонду  за січень-грудень 2016 року надійшло всього 11 899 965,48 грн. при затвердженому плані з урахуванням змін 9 007 404,75 грн., 132,1 відсотки   (+2 892 560,73 грн.) та більше ніж за січень-грудень 2015 року на 642212,70 грн., або на 5,7 відсотків,   в тому числі до бюджету розвитку надійшло 2 963 539,60 і більше минулого року на 1 780 150,71 грн., або у 2,5 рази.

 До Державного бюджету за січень-грудень 2016 року мобілізовано 42957,3 тис.грн., рівень виконання доведених індикативних показників (37289,3 тис.грн.) склав 115,2 відс. (+ 5668,0 тис.грн.), в порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження збільшились на 15650,34 тис.грн.  або на 57,0 відс.

В розрізі основних податків:

податок на прибуток – за січень-грудень 2016 року мобілізовано 3050,3 тис.грн., що менше на 1628,0 тис.грн. (- 58,0 відс.) ніж факт за січень-грудень 2015 р. (4678,18 тис.грн.). Індикатив з податку на прибуток (2284,1 тис.грн.) виконано на 133,5 відс. (+ 766,2 тис.грн.);

- ПДВ (збір) – за січень-грудень 2016 року мобілізовано 19371,6 тис.грн., що більше на 11800,65 тис.грн. (+156,0 відс.) факту січня – грудня м.р. (7570,95 тис.грн.). Індикатив зі збору ПДВ (16669,8 тис. грн.)  забезпечено на 116,2 відс.

- податок з доходів (державний бюджет) - за січень-грудень 2016 року мобілізовано 12930,8  тис.грн.,

- військовий податок - за січень-грудень 2016 року мобілізовано 4865,1 тис.грн., або 106,7 відс. виконання.

- податок з доходів фізичних осіб  із доходу у вигляді процентів банку – за січень-грудень 2016 року мобілізовано 611,5 тис.грн. або 128,2 відсотків виконання.

Станом на 01.01.2016 року борг по Новоселицькому району до зведеного бюджету складав 8 652,3 тис.грн., в тому числі до  ДБ – 6 752,7 тис.грн.,  до МБ – 1 899,6 тис.грн.

Борг банкрутів до ЗБ складає 331,4 тис.грн., (14,6 % до МБ) (ТОВ «Новоселицький ЛГЗ» - 93,1 тис.грн., ДП «Екосир» - 238,2 тис.грн.).

Основними боржниками які допустили ріст податкового боргу до МБ є:

 • ТОВ " Прем’єр Бізнес Брук " – 329,9 тис.грн.(акцизний податок),
 • ТОВ " Компанія-Софліт " – 158,8 тис.грн. (акцизний податок),
 • ТОВ «Кміл-продукт» – 198,1 тис.грн.(несплата поточних нарахувань по орендній платі),
 • ПП «Магнат - 4» - 14,4 тис.грн. (несплата поточних нарахувань по орендній платі),
 • ТОВ "Агрошляхбуд" – 22,5 тис.грн. (несплата поточних нарахувань по орендній платі),
 • ФГ "Власта Люкс" – 25,9 тис.грн.(несплата поточних нарахувань зі сплати орендної плати),
 • СВК "Мамалига" – 11,3 тис.грн. .(несплата поточних нарахувань зі сплати єдиного податку 4 гр.),
 • ТОВ "Новоселиця - Автосервіс" – 8,2 тис.грн.(несплата поточних нарахувань зі сплати орендної плати),
 • ТОВ "Екобуд Сервіс" – 8,5 тис.грн.(несплата поточних нарахувань зі сплати орендної плати).

За 2016 рік виявлено 27 випадків неофіційного працевлаштування осіб які отримували заробітну плату «в конвертах», в результаті чого до місцевого бюджету додатково надійшло 52,3 тис.грн.

 

6/Соціальний захист та соціальні послуги,

ринок праці та доходи населення

Впродовж 2016 року  здійснювалися заходи, спрямовані на соціальний захист та надання соціальних послуг населенню району, в тому числі учасникам бойових дій, сім’ям загиблих та переселенцям із зони проведення антитерористичної операції. 

Всього у 2016 році по Новоселицькому району за призначенням житлових субсидій звернулось 5193 домогосподарств .

Загальна сума нарахованих субсидій становить 73 млн. 957 тис. грн. Заборгованість станом на 01.01.2017 пiдприємствам - надавачам послуг за призначеними субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг складає  68868 тис. грн.

Станом на 1.01.2017 року житлові субсидії отримують 15852 домогосподарств району.

Виконання орієнтовного цільового показника відсотку охоплення населення програмою житлових субсидій, доведеного Мінсоцполітики становить 100%.

Здійснюється постійний моніторинг надання та забезпечення соціальних гарантій учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.  

 За рахунок  Комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО грошову допомогу отримали 72 учасників АТО на загальну суму 109,7 тис.грн., в т.ч. 8 поранених - на суму 45,6 тис.грн

В районі вживаються заходи щодо забезпечення надання належного рівня соціального захисту і підтримки громадян, які приїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, з районів проведення антитерористичної операції на тимчасове перебування на Буковину.

Так, до  органів  праці та соціального захисту населення  звернулось 62 осіб переселенців щодо отримання різного роду соціальної підтримки.             За рахунок районної комплексної програми “Турбота” отримав матеріальну допомогу 601 громадянин  на суму  339,4 тис.  грн., в тому числі 3 військовослужбовців, які беруть участь в проведені  антитерористичній операції- на загальну суму 3,0 тис.грн.

Станом на 01.01.2017 року за призначенням різних видів соціальних допомог, передбачених законодавчими та нормативними актами, звернулось 5332 особи. Разом виплата державних соціальних допомог нарахована та виплачена 5026 особам на суму  95 млн. 313 тис. грн.

В Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебувають 19,6 тис. осіб. Всього надано послуг пільговій категорії населення на суму 16,6 млн. грн.

На території району функціонує Стальнівецьке стаціонарне відділення для постійного та тимчасового проживання громадян похилого віку, інвалідів, в якому проживають 24 громадян,  яким забезпечено державне утримання, з них 14- лежачих.

Також  функціонує центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів с. Костичани,  в якому протягом 2017 року пройшли  курс  реабілітації  32  дітей-інвалідів.

 Згідно графіку відвідування, на даний час спеціалістами центру здійснюється соціальний, педагогічний і психологічний патронат, відповідно до якого надається допомога за місцем проживання 4 сім’ям, які мешкають у віддалених селах району.

     Діти отримують 3- разове харчування, в середньому на харчування однієї дитини витрачається 19,25 грн. в день.

За даними моніторингу,  за січень-грудень 2016 року в районі в усіх сферах економічної діяльності створено 297 робочих місць, що становить 49,5  % від завдання, передбаченого Програмою зайнятості району на 2016 рік. За рахунок діяльності фізичних осіб-підприємців та найманих осіб створено 297  робочих місць.

Ліквідовано 270 робочих  місць, співвідношення створених до ліквідованих робочих місць склало 110  %.

За січень-грудень 2016 року розмір нарахованої заробітної плати в середньому на одного штатного працівника економіки області склав 2929 грн, що на 19,9% більше, ніж за січень-грудень 2015 року( 2442 грн.).

В районі постійно працює районна  комісія з питань погашення заборгованості із заробітної плати, які провели 12 засідань. Стосовно кожного підприємства-боржника вживаються організаційні та правові заходи.  Робота комісії зорієнтована на виявлення причин виникнення боргів, сприяння їх погашенню та вжиття заходів впливу до винних осіб.

За оперативними даними моніторингу,  загальна сума боргу із заробітної плати станом на 01 січня 2017 року становила 128,7 тис. грн..

За січень – грудень 2016 року проведено 9 засідань районної робочої групи  з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На засіданнях заслухано 25 керівників  де заробітна плата нижча за мінімальну. Робочою групою було здійснено 12 рейдів, під час яких проводилась роз’яснювальна робота з 89 фізичними особами – підприємцями щодо легалізації найманої праці. Після проведеної роботи зареєстрована 1 особа.

Станом на 1 січня 2017 року на первинному обліку служби у справах дітей Новоселицької районної державної адміністрації перебуває 57 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Впродовж 2016 року статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, надано 4 дітям. Із загальної кількості  дітей-сиріт та  дітей, позбавлених батьківського піклування, 39 дітей виховується в сім’ях опікунів, піклувальників (79% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування). Протягом 2016 року встановлено опіку та піклування над 3 дітьми. Припинено опіку у зв’язку з досягненням повноліття 7 дітям.

В районі діють 4 прийомні сім’ї, у  яких виховується 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Усиновлено протягом 2016 року 2 дітей. У сім’ях усиновлювачів на території Новоселицького району проживає 19 усиновлених дітей.

Ведеться робота в напрямку надання якісних соціальних послуг та здійснення соціального супроводу, нагляду за умовами утримання і виховання дітей у сім’ях усиновителів, опікунів, піклувальників, прийомних сім’ях. В районі немає випадків жорстокого поводження з дітьми в прийомних сім’ях та сім’ях опікунів.

Щороку до Дня усиновлення, Дня захисту дітей, Дня Святого Миколая, новорічно-різдвяних, Пасхальних свят практикується проведення традиційних зустрічей, круглих столів з прийомними батьками, опікунами (піклувальниками), прийомними дітьми та дітьми, які перебувають під опікою (піклуванням), за участю представників органів виконавчої влади. Під час зустрічей обговорюються проблеми, що виникають у процесі функціонування опікунських та прийомних сімей. Зокрема, з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей проведено святкову програму для дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, батьки яких (один з батьків) були або є учасниками бойових дій в зоні ведення антитерористичної операції, дітей з малозабезпечених сімей, дітей з багатодітних сімей. У заході взяли участь 20 дітей. До Дня Святого Миколая, новорічно-різдвяних та Пасхальних свят діти даної категорії отримали подарунки та солодощі. В рамках проведення профілактичного рейду «Урок» дітям вручено шкільні портфелі та канцтовари.

З метою профілактики дитячої бездоглядності та попередження скоєння неповнолітніми правопорушень та злочинів упродовж 2016 року проведено 50 профілактичних рейдів «Діти вулиці», «Вокзал» щодо вияв­лен­ня під­літ­ків-правопорушників та дорослих осіб, які втягують неповнолітніх у злочинну ді­я­льність та скоєння правопорушень. За результатами про­ве­де­них рейдів виявлено 16 неповнолітніх, з них 1 дитина була доставлена в притулок для дітей, 1 дитина- в будинок дитини.

Спільно з кримінальною міліцією у справах дітей проводилася робота, направлена на зменшення криміно­генно­го впливу на дітей. Було попереджено 58 батьків, ініційовано притягнення до відповідальності 43 батьків. У минулому році обстежено 92 сім’ї, що перебували у складних життєвих обставинах.

За результатами проведення профілактичних заходів 14 дітей повернено в сім’ю.

 

7.Освіта.

Протягом звітного періоду по закладах освіти здійснено капітальних ремонтів та реконструкцій на загальну суму 3775,9 тис. грн.

Зокрема,капітальні  ремонти:

 даху НВК «Боянська гімназія» (1-ша та 2-га черги) – 416,8 тис. грн.; покрівлі Припрутського НВК – 261,8 тис. грн.; даху спортивної зали Костичанівської ЗОШ –  297,9 тис. грн.;  горищного перекриття  та підстрішшя Чорнівського НВК – 298,9 тис. грн.; актового залу Топорівської ЗОШ – 324,0 тис. грн.; зовнішнього фасаду Форосненського НВК – 200,0 тис. грн.; котельні Черленівської  ЗОШ – 274,8 тис. грн.; теплотраси Костичанівської ЗОШ – 269,5 тис. грн.; спортивної зали Новоселицької ЗОШ №3 – 198,2 тис. грн.; – заміна вікон Припрутського НВК – 237,7 тис. грн.; – заміна вікон Тарасовецької ЗОШ – 200,0 тис. грн.;– заміна вікон Новоселицької гімназії – 106,2 тис. грн.; – заміна вікон Котелівського НВК – 102,0 тис. грн.; – заміна вікон Малинівської ЗОШ – 54,7 тис. грн.;– заміна вікон Черленівської ЗОШ – 42,5 тис. грн.; ДНЗ с. Зелений Гай – 97,7 тис. грн.;

Протягом січня-грудня 2016 року для закладів освіти району придбано:

 • шкільний автобус для Магальської ЗОШ – 1680,0 тис. грн.;
 • комп’ютери та ноутбуки для Слобідського НВК, Рингацького НВК, Новоселицької гімназії, Новоселицької ЗОШ №3, Ванчиківецької ЗОШ, Магальської ЗОШ, Острицької ЗОШ, Строїнецького НВК, Рідківської ЗОШ, Щербинецького НВК, Костичанівської, Топорівської, Боянської, РМК – 700,4 тис. грн. Окрім цього, отримано гуманітарну допомогу

– комплекти комп’ютерів для Костичанівської, Тарасовецької, Рокитненської, Рідківської ЗОШ та Маршинецького НВК загальною вартістю 574,9 тис. грн.;

 • металопластикові вікна та двері на загальну суму 408,3 тис. грн. (Рингацький НВК – 30,3 тис. грн., Котелівський НВК – 70,0 тис. грн., Тарасовецька ЗОШ – 63,0 тис. грн., Слобідський НВК – 200,0 тис. грн., Ванчиківецька ЗОШ – 45,0 тис. грн.);
 • меблі на загальну суму 235,6 тис. грн. (Маршинецький НВК – 18,1 тис. грн., Новоселицька гімназія – 37,3 тис. грн., НВК «Боянська гімназія» – 25,6 тис. грн., Магальська ЗОШ – 22,0 тис. грн., Новоселицький ліцей – 13,0 тис. грн.; Боянська ЗОШ – 10,0 тис. грн., Острицька ЗОШ – 7,3 тис. грн., Котелівський НВК – 1,3 тис. грн., Топорівська ЗОШ – 13,0 тис. грн., ДНЗ с. Рокитне – 88,0 тис. грн.);
 • радіатори для Новоселицької гімназії – 117,8 тис. грн.;
 • холодильники, морозильні камери, пральна машина для ЗНЗ району – 66,8 тис. грн.;
 • плити електричні та м’ясорубки для ЗНЗ району – 68,5 тис. грн.;
 • котел для Новоселицького ліцею – 45,0 тис. грн.;
 • звукопідсилювальна апаратура для Маршинецького НВК – 24,0 тис. грн.;
 • апаратура для запису і відтворення аудіо і відео матеріалу для Будинку дитячої творчості – 22,9 тис. грн.;
 • дошки аудиторні на загальну суму 17,1 тис. грн. (Новоселицька гімназія – 3,5 тис. грн., Новоселицький ліцей – 2,9 тис. грн., НВК «Боянська гімназія» – 5,6 тис. грн., Рокитненська ЗОШ – 2,6 тис. грн., Ванчиківецька ЗОШ – 2,5 тис. грн.) та ін.

 В таборі «Калинка» проведено поточний ремонт системи водопостачання та заміна насосу –  18,7 тис. грн.; поточний ремонт системи електропостачання – 10,2 тис. грн.; монтаж АПС та сповіщення про пожежу – 39,2 тис. грн.; ремонт та техобслуговування АПС  – 15,0 тис. грн.;  комплексне страхування від нещасних випадків – 5,8 тис. грн.  Здійснено вимірювання опору ізоляції електропроводок – 2,0 тис. грн. та техобслуговування вогнегасників – 3,7 тис. грн. Придбано будівельні товари – 39,1 тис. грн.; миючі засоби – 3,3 тис. грн.; акустичну систему – 12,2 тис. грн.; принтер – 3,8 тис. грн.; посуд – 6,6 тис. грн.; господарські та канцелярські товари – 7,8 тис. грн., вогнегасники – 2,4 тис. грн. та господарські товари – 0,9 тис. грн.

Виготовлено кошторисну документацію «Реконструкція восьмиквартирного житлового будинку під дошкільний заклад навчально-виховного комплексу с. Слобода» – 108,1 тис. грн.;

Заклади освіти забезпечені вугіллям кам’яним на суму  1608,8 тис. грн., дровами на суму 148,1 тис. грн., бензином та дизельним паливом на суму 384,8 тис. грн.

                                  

8. Охорона здоров’я.

Станом на 01.01.2017 в КУ «Новоселицька ЦРЛ» функціонують: Терапевтичне відділення №1 (41 ліжко), терапевтичне відділення №2 з кардіологічними та неврологічними ліжками (60 ліжок), хірургічне відділення з травматологічними ліжками (50 ліжок), інфекційне  відділення (дитяче – 5 ліжок, доросле – 15 ліжок), гінекологічне (20 ліжок), пологове (10 ліжок), патологія вагітних (15 ліжок), дитяче (20 ліжок), реанімаційне (6 ліжок) та філіліали:

 • Стальнівці – 10 ліжок;
 • Костичани  - 15 ліжок;
 • Топорівці – 10 ліжок. 

Потужність ліжкового фонду стаціонару по Новоселицькому району складає  271 ліжко.

Кількість пологів за 2016 рік становить 679 (2015р. - 700), народилося –767 дітей. Показник малюкової смертності за 2016 рік склав 5,87 ‰.

Показник поширеності захворювань серед населення Новоселицького району  становить в 2016 році становить – 16654, 9 на 100 тис. населення.

Структура поширеності за класами хвороб в районі за останні 3 роки майже не змінилась:

перше місце посідають хвороби системи кровообігу – 5974,9 на 100тис. нас.;

друге місце – хвороби дихання – 2346,7 на 100 тис. нас.

третє місце – хвороби органів травлення – 1548,8  на 100 тис. нас.;

Найбільш багаточисельну групу в структурі усіх захворювань дорослого населення району складають хвороби системи кровообігу. У структурі хвороб системи кровообігу: гіпертонічна хвороба (всі форми) складає 36,6 %, ішемічна хвороба серця – 26,7%, цереброваскулярні хвороби – 6,3%, у тому числі 0,1% складає гострий і повторний інфаркт та 0,2% всі форми інсульту від усіх хвороб системи кровообігу.

Розповсюдженість (поширеність) захворювання на туберкульоз по Новоселицькому району знизилась, а саме:

 • Форма активного туберкульозу в 2016 році – 78,0 (обласний показник - 60,3), що набагато менше, ніж в 2015 році – 108,0 (область – 83,8);
 • Туберкульоз органів дихання  в 2016 році – 78,0 (обласний показник – 58,2), цей показник також значно кращий ніж в 2015 році, який складав – 100,8 (область 79,6);
 • Бактеріальний туберкульоз: 2016 рік – 19,2 (область – 26,9), 2015 – 31,7 (область – 35,1), також помітні значні покращення.

Показник поширеності на злоякісні новоутворення в 2016 році складає – 2669,8 на 100 тис. нас.

Показник захворюваності (з діагнозом, встановленим вперше в житті) серед населення Новоселицького району в 2016 році  становить 5196,9  на 100 тис. нас.

У структурі захворюваності за класами хвороб в районі:

перше місце посідають хвороби органів дихання – 1860,2 на 100 тис. нас.;

друге місце – хвороби сечостатевої системи –378,7 на 100 тис. нас.

третє місце – хвороби системи кровообігу –317,4 на 100 тис. нас.;

Завдяки ефективній санітарно-профілактичній роботі лікарів КУ «Новоселицька ЦРЛ» серед населення району захворюваність всіма формами активного туберкульозу зменшилась і складає 24,3 (область – 30,1) проти 2015 р. – 27,9( область – 40,1). 

Показник захворюваності злоякісними утвореннями по району складає – 261,1 на 100 тис. населення.

Показник перинатальної смертності за 2016р. зменшився порівняно з 2015 роком на 0,5 % і склав 7,8‰ (2015р. – 8,3).

Загальна потужність ліжкового фонду становить 1741(бюджетні), або 221,39 на 10 тис. населення (2014р.- 219,36; 2015р. -219,36 на 10тис. нас.). Кількість ліжок в продовж 2016 року зменшилась на 50 за рахунок оптимізації ліжкового фонду ЦРЛ (терапевтичне відділення-5; хірургічне відділення-5; травматологічне відділення-5; інфекційне відділення-15; пологово -гінекологічне відділення-15).

При уточненому плані асигнувань на 2016 рік в сумі 28811,7 тис.грн. КУ «Новоселицька ЦРЛ»  за 12 місяців 2016 року профінансована  в сумі 28621,0 тис.грн., або на 99,3 % до уточненого річного плану.

Станом на 01.01.2017 залучено додаткових джерел фінансування (спеціального фонду бюджету) на суму  778,3  тис.грн.

За оперативними даними, середня заробітна плата у грудні 2016р. працівників КУ «Новоселицька ЦРЛ»  складала в середньому 4094,27 грн., в т.ч.: лікарів – 5195,64 грн., середнього медичного персоналу – 4454,61 грн., молодшого медперсоналу – 2681,19 грн. та іншого персоналу – 3050,45 грн.

В системі КУ «Новоселицька ЦРЛ» продовжується робота щодо утримання належного рівня надання медичної допомоги населенню Новоселицького району, встановлено постійний контроль за економним споживанням енергоносіїв, правильністю та ефективністю використання бюджетних коштів.

           В грудні місяці отримано з місцевого бюджету 600,0 тис грн. які  використано для ремонту по заміні вікон та дверей в КУ «Новоселицька ЦРЛ» - 589,6 тис.грн. а також для технічного нагляду та контролю за капітальним ремонтом по заміні вікон та дверей - 8,8 тис.грн.

 

            КУ « Центр первинної медико-санітарної допомоги

Новоселицького району» працює з січня 2013 року.  Діти обслуговуються сімейними лікарями від народження до 18 років.                                                                                                                               Медичні працівники Центру  обслуговують  66 085 осіб, з них 53 736 дорослих, 2 403 підлітків, 9 946дітей до 14 років.

         В 2016  році  до складу Центру входили 20 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини (відокремлені структурні підрозділи) і 4 фельдшерсько-акушерські пункти, 4 фельдшерських пункти. Кількість амбулаторій на 10 000 населення складає  3,0  (контрольний показник- 3,3 на 10 000 населення). • частка сімейних  лікарів серед усіх лікарів структурних підрозділів ЦПМСД  складає 100%                                                                                                        • частка сімейних медичних сестер серед усіх медичних сестер  структурних підрозділів ЦПМСД складає 100%.                                                                                                           • у   відокремлених структурних підрозділах «ЦПМСД  Новоселицького району» працює 46 лікарів загальної практики-сімейних лікарів і 95 медичних сестер загальної практики-сімейної медицини. Співвідношення сімейних лікарів до медичних сестер загальної практики-сімейної медицини складає 1: 2.

Укомплектованість лікарями складає 89,2%, сімейними лікарями – 83,4%  та  молодшими спеціалістами з медичною освітою – 95,0%.                                                    Медичне забезпечення в КУ « ЦПМСД Новоселицького району» здійснюється силами 56 лікарів і 130 молодших спеціалістів з медичною освітою.

Недостатнє забезпечення санітарним транспортом негативно позначається на організації невідкладної допомоги пацієнтам, обслуговуванні викликів вдома та організацію стаціонарів у домашніх умовах, особливо серед контингентів, що страждають на тяжкі невиліковні хвороби і потребують паліативної допомоги. Заклади первинної ланки укомплектовані транспортними засобами лише на 14,0% від потреби. 11 амбулаторій ЗПСМ забезпечені автомобілями ( в т.ч.1 автомобіль використовується на правах оренди), з них з   терміном  експлуатації 8 років – 3 автомобіля, 3 роки- 1 автомобіль,і понад 8 років - 7 автомобілів . При цьому 40% наявних санітарних автомобілів відпрацювали свій технічний ресурс і підлягають оновленню. Не забезпечені транспортними засобами АЗПСМ с. Зелений Гай, с. Котелеве, с. Маршинці, с. Ванчиківці, с. Малинівка, с. Рингач, с. Остриця, с. Строїнці, с. Рокитне. Були виділені кошти на придбання 2 транспортних засобів, які дадуть змогу значно покращити та наблизити первинну медичну допомогу до мешканців Новоселицького району.

Потребують капітального ремонту приміщення амбулаторій с. Черленівка. Необхідно збудувати нові приміщення АЗПСМ с. Магала , с. Маршинці . Відсутнє приміщення амбулаторії в с. Чорнівка. Будівля належить церковній громаді села, що не дає змогу проводити реконструкцію і ремонт. Необхідно збудувати типові приміщення ФАПів в с. Шишківці, с. Жилівка, с. Форосна, с. Щербинці.

План охоплення профілактичними щепленнями за 2016  рік виконаний на 53%.

Рентгенологічне  обстеження населення ( 1 раз на 2 роки):

План – 34 619, з них обстежено – 33 354, відсоток обстеження – 96,3%.

Група ризику з туберкульозу :

Всього – 11 004, з них обстежено – 9 444,  відсоток обстеження – 85,8%.

Для профілактики та раннього виявлення вірусного гепатиту С в районі впроваджена програма боротьби з данним захворюванням, яка була профінансована та підтримана Новоселицькою РДА та Новоселицькою РР, затверджено депутатським корпусом Новоселицької РР. Ініциатором даної програми була адміністрація  Центру. На сьогоднішній день маємо 1 проліковану особу та 3 продовжують лікування. Всього обстежено на вірусний гепатит В і С 1 400 осіб.

З часу створення Центру рейтингові показники роботи в більшості відповідають контрольним, деякі з них покращились в порівнянні з 2015 роком.

 

Показники

 

2015 рік

 

2016 рік

Контро

льні показники

Відвідування на ФАПі на одну зайняту посаду

 

3000

 

3 380

 

3000

Відвідування вдома середніми медичними працівниками ФАПу на одну зайняту посаду

 

1400

 

1 814

 

1400

Функція лікарської посади сімейного лікаря

6226

5 940

5600

Атестація лікарів

                   

середнього медперсоналу     

100%

 

99%

100%

 

76,2%

100% від

потреби

Щепленість проти дифтерії

12,4%

39,0%

98%

Ro- обстеження групи ризику

88,9%

85,8%

100%

Ro- обстеження 1 раз на 2 роки

99,4%

96,3%

100%

Показники на 1 000 населення

- гіпертонічна хвороба – всі форми

303,2

297,9

340

- ішемічна хвороба серця

219,3

215,3

250

- стенокардія

99,1

95,9

110

- ревматичні хвороби серця

7,2

6,9

10

- ревматоїдний артрит

3,5

4,3

4,2

- анкілозуючий спондилоартрит

0,4

0,4

2,5

- подагричний артрит

0,9

2,4

1,5

- хронічний бронхіт

10,2

11,3

16

- бронхіальна астма

4,6

4,6

30-50

- ХОЗЛ

20,2

20,5

28-35

- пневмонія

4,2

3,1

50-80

- виразкова хвороба шлунку і 12 п. кишки

30,8

30,7

30-34

- гастрит

40,8

41,1

35

- цироз

0,8

0,7

39

- жовчо-камяна хвороба

7,6

7,6

72

- хронічний холецистит

36,9

36,4

41

- хронічний гепатит

8,4

8,7

109

- хронічний панкреатит

10,2

10,4

24

- гострий гломерулонефрит

0,01

-

0,02

- хронічний гломерулонефрит

1,5

1,4

1,15

- цукровий діабет

45,6

40,2

30-35

-анемія

40,1

35,2

97

Показник  смертності немовлят

6,23‰

( 5,2 )

-

Проліковано хворих в умовах стаціонару на дому

4201

53,4‰

3726

56,4‰

 

40‰

Денний стаціонар:

середня тривалість лікування

8,9

8,8

10,0

Кількість хворих пролікованих в умовах денного стаціонару

5013

 

4374

 

Демографічні показники:

народжуваність                            

10,21

9,82

 

смертність                                      

14,67

13,76

 

природний приріст

-4,46

-3,94

 

В 2016 році народилося 767 дітей або 9,82 на 1 000, померло населення різних вікових категорій- 1 075чол., або 13,76 на 1 000, природній приріст населення складає -3,94.

Для покращення виявлення на ранніх стадіях туберкульозу, цукрового діабету, ССС захворювань  Центром було придбано туберкулін на суму   163 945,10 грн., тестові смужки на суму 43 400,0 грн, стрічки для ЕКГ 13593,5 грн., гінекологічний набір- 12195,0 грн.

 Для покращення надання невідкладної допомоги закуплені медикаменти на суму 119 850,0 грн.  Придбано дезінфікуючих засобів на суму 65 498,0 грн. Всі амбулаторії забезпечені бланками облікової і звітної документації на суму 32 192,0 грн.

В 2016 р.  пацієнти були забезпечені в повному обсязі технічними засобами відповідно до діючих норм на сумму 198 000  грн.

 

9. Діяльність культурно-освітніх, спортивних закладів району у 2016 році, стан національних  та релігійних відносин, охорона культурної спадщини

          Для задоволення культурно-освітніх потреб жителів району діють  77 установ культури та мистецтв. З них: 35  клубні заклади (34 – у сільській місцевості), 37 бібліотек  (35 – у сільській місцевості), 4 школи естетичного виховання (2 – у сільській місцевості), районна кіновідеомережі,12 музеїв  на громадських засадах.

Обсяг фінансування галузі культури в Новоселицькому районі у 2016 році становив 14143127,00 грн. (2015 рік – 11925887,00 тис. грн.), у тому числі районний бюджет – 12548461,00 тис. грн., Мамалигівська ОТГ- 1594666,00 тис.грн. (2015 рік – 11925887,00 тис. грн.). Видатки з районного бюджету та бюджетів територіальних громад на 1 мешканця становлять майже 178 грн.    На сьогодні в закладах культури району відсутня заборгованість по заробітній платі.

Позитивною  тенденцією в галузі є постійне збільшення надходжень від надання платних послуг населенню, залучення додаткових джерел фінансування.

За 2016 рік установами культури, мистецтв та кіно надано платних послуг на суму 346,0 тис.грн., ( 2015 рік -318,9 тис.грн.) що на 8 % більше відповідно до  2015 року.

Протягом року здійснено заходи щодо створення належних умов функціонування закладів культури та мистецтв району.

Проведено ремонтні роботи в закладах культури району на суму 2065,8 тис. грн. (2015 рік – 1697,6 тис. грн.), з них: бюджетні кошти – 2056,3 тис. грн., позабюджетні кошти, спонсорська допомога – 9,5 тис. грн.

 Так, за рахунок бюджетних коштів у Новоселицькому районному будинку  культури проведено реконструкцію даху на суму 950,2 тис. грн., ремонт автобуса- 74,0 тис.грн., завершено капітальний ремонт системи опалення БК с.Магала на суму 259,2 тис.грн. Проведені : поточний ремонт БК с. Драниця (393,5 тис.грн.), поточний ремонт БК с.Котелеве (55,9 тис.грн.)  Профінансовано 150,5 тис.грн на реконструкцію клубу с.Зелений Гай.

За рахунок коштів Мамалигівської об’єднаної територіальної громади проведені ремонтні роботи та замінені на металопластикові 59 вікон та 5 дверей у Подвірненській музичній школі на суму 525,3 тис.грн.

 Вагомими культурно-мистецькими подіями року стали заходи по відзначенню 25-річчя незалежності України та 20-річчя Конституції України, 75-річчя від дня народження видатного українського актора, режисера, сценариста, заслуженого артиста України Івана Миколайчука, 65-річчя від дня народження видатного українського співака, народного артиста України Назарія Яремчука, 180-річчя від дня народження українського письменника, композитора Сидора Воробкевича, 160-річчя від Дня народження видатного українського письменника Івана Франка та інші.

Проведено традиційні свята, конкурси, фестивалі, тощо. Зокрема, районне фольклорно-етнографічне свято «Різдвяні зустрічі», благодійний фестиваль народного аматорського мистецтва «Мерцішор».

Аматорські колективи району та окремі виконавці брали участь у благодійному обласному фестивалі народної творчості «На крилах надій» для людей з обмеженими фізичними можливостями, обласному фольклорно-етнографічному святі «Від Різдва Христового до Йордана», «Христос Воскрес! Воскресне Україна!» та «Осінь весільна», святі духової музики, обласному конкурсі читців, присвяченому пам’яті Т.Г.Шевченка, огляді-конкурсу аматорських театральних колективів «Буковинська театральна весна», у ХХХV обласній виставці творчих робіт учнів мистецьких шкіл «Буковинський розмай», обласному конкурсі аматорських хорових колективів ім. С. Воробкевича. Кращі колективи представляли Новоселиччину у Всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

В 4 школах естетичного виховання станом на 01.03.2017 року навчається 621 учень, на завершення 2015-2016 навчального року -586 учнів. У 2016 році мистецькі школи закінчили 85 учнів, у 2015 році – 72 учні.

В районі проводиться робота щодо  оновлення бібліотечних фондів, зокрема, у  2014 році отримано  4297 примірників нових друкованих видань, у 2015 році – 5971 примірник, у 2016 році – 5602 примірники. Всього станом на 01 січня 2017 року фонд бібліотек району  складає 420, 6 тис. примірників друкованих та інформаційних видань.

На даний час комп’ютерною технікою забезпечені 11  бібліотек району, у томі числі  – в сільській місцевості. До мережі Інтернет мають доступ 5 бібліотек, з них у сільській місцевості – 3.

При клубних закладах району діють 280 любительських об’єднань та клубів за інтересами з різних напрямів діяльності, в них учасників – 3677, з яких – 137 дитячих,  які відвідують 1856  учасників.Також в районі діють 11 народних аматорських колективів

З метою забезпечення розвитку традицій, етнічної, культурної і мовної самобутності  національних меншин в районі проведено різнопланові культурологічні заходи, спрямовані на вшану­вання видатних особистостей  та визначних подій різних етносів Буковини, в яких взяли участь представники різних націона­ль­них груп.

На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» з державного обліку знято 5 пам’яток історії та монументального мистецтва, демонтовано 1 об’єкт,  перейменовано 218 вулиць та провулків.

Підписано 36 охоронних договорів, з яких 32– на пам’ятки історії, 4– на пам’ятки монументального мистецтва. Погоджено 1 висновок на відведення земельної ділянки.

Протягом 2016 року в районі діяло 3 спортивні заклади : 2 ДЮСШ і 1 центр туризму, в яких займалося  2343 учні. В районі функціонує 178 спортивних споруд, з них: 4 стадіони, 126 площинних споруд, 1 тенісний корт, 26 футбольних полів, 65 інших спортивних майданчиків. Перепрофілювання та відчуження об’єктів  фізичної культури та спорту у звітному році не було. Займаються різноманітними  видами спорту   796 осіб Систематично займаються в дитячо – юнацьких спортивних школах  676 дітей у віці  6 – 18 років. Новоселицький район традиційно бере участь  у регіональному футбольному турнірі.  У 2017 році вихованці РФОК «Колос» будуть приймати участь у кубках Європи, які відбудуться у Хорватії та Сербії. Також будуть приймати участь у чемпіонаті Європи в Латвії та чемпіонаті світу в Чилі з боротьби дзюдо.

Протягом 2016 року діти   району відпочивали та оздоровлювалися в ПОВЗ «Калинка»,  таборах «Вербиченька», «Зелені пагорби», «Дністер плюс» та «Молода гвардія».

У напрямку реалізації молодіжної політики упродовж 2016 року проведено 12 заходів, з них 2- з національно-патріотичного виховання. Ними охоплено близько 9,6 тисяч осіб з числа молоді .Зокрема, у травні в м. Новоселиця відбулось Свято вишиванки, в якому брали участь учні всіх загальноосвітніх шкіл району, у червні в районному будинку культури проведений фестиваль патріотичної (афганської ) пісні, у якому взяли участь 47 учасників різних вікових категорій.

Крім того, проведено урочисті заходи до Дня Збройних Сил України, Дня Захисника України.

 

10.Стан національних відносин

На теренах району проживають представники 28  національностей -  українці, румуни, молдавани, євреї, роми та інші. У національному складі населення району переважна більшість молдован, чисельність яких становила 58,3% від загальної кількості населення. Друге місце за чисельністю належить українцям, їх 33,6%, румунів – 6,5%, інших – 1,6%,.

На даний час в Новоселицькому районі на ниві відродження, збереження та розвитку національних традицій, мов, культур та звичаїв успішно діє 2 національно-культурних товариства: Міжрайонне товариство молдавської культури Буковини (голова – Ю.В.Стаднічук) та Громадська організація «Асоціація молдавської молоді із Північної Бессарабії» (голова – С.В.Рябко).

У 2016 році національно-культурні товариства району провели наступні масштабні заходи: традиційний благодійний фестиваль весни “Мерцішор” та фестиваль народного аматорського мистецтва «Букурія Нямулуй»

За 2016 рік на території Новоселицького району конфліктів та злочинів на міжетнічному підґрунті не зафіксовано.

Основними чинниками підтримання міжнаціональної злагоди є своєчасне реагування на вимоги та скарги з боку представників національних громад, надання  їм всебічної допомоги та сприяння в межах чинного законодавства України.

 

 11.Релігійна ситуація

У районі проводиться відповідна робота щодо дотримання прав жителів на свободу віросповідання. На Новоселиччині забезпечується стабільна релігійна ситуація.

Станом на 1 квітня   поточного року в районі діє 102 релігійні громади               і общини, в тому числі:

- УПЦ                                                                                      - 45;

- УПЦ  КП                                                                               - 2;

- греко-католики                                                                    - 3;

- римо-католики                                                                     - 2;

- всеукраїнський союз об’єднань ЄХБ                               - 22;

-  всеукраїнський союз об’єднань віри Євангельської

   (п’ятидесятники)                                                                 - 2;

- союз вільних церков християн Євангельської віри          - 9;

- українська уніонна конференція церков Адвентистів

  сьомого дня                                                                          - 9;

- релігійні організації  Свідки Ієгови України                    - 4;

- об’єднання іудейських релігійних організацій України  - 1; 

- інші                                                                                        - 1.

За участю релігійних організацій організовувалися та проводилися урочистості з нагоди національних свят, панахиди і молебні, освячення пам’ятників та пам’ятних знаків на території області.

 

                            ІІІ. Суспільно-політична ситуація

1.Забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян

Упродовж 2016 року органами державної влади та місцевого самоврядування Новоселицького району спільно з Новоселицьким відділенням поліції Сторожинецького відділу поліції ГУНП в Чернівецькій області уживались організаційні та практичні заходи спрямовані на забезпечення публічної безпеки та порядку на вулицях і в інших громадських місцях, профілактики загальної злочинності, а також стабілізації криміногенної обстановки.

Слід зазначити, що проведеними заходами вдалось певною мірою стабілізувати стан криміногенної обстановки в районі.

Аналізуючи оперативну обстановку на території району, слід зазначити, що вона впродовж 2016 року була стабільною, про що свідчить значний спад реєстрації кримінальних правопорушень. Так, за звітній період на території району зареєстровано 264 кримінальних правопорушень, проти 375 за аналогічний період 2015 року, тобто відзначається спад вчинення кримінальних правопорушень майже на 29,6%.

Із вказаної кількості злочинів, лише 3 скоєно в громадських місцях та місцях масового скупчення громадян, тоді як у 2015 році в таких місцях було вчинено 9 злочинів. Позитивним фактором є й те, що у зазначених місцях за вказаний період часу не допущено таких кримінальних правопорушень як грабежі, скоєння убивств та зґвалтувань, хуліганств, незаконних заволодінь транспортних засобів тощо.

Також позитивним є й стан профілактики адміністративних правопорушень в громадських місцях, в першу чергу тих, які безпосередньо впливають на стан правопорядку. Зокрема, поліцейськими припинено 145 фактів дрібного хуліганства, проти 120 в 2015 році, 122 факти появи в громадському місці у п’яному вигляді, 35 фактів керування транспортних засобів у стані сп’яніння, 15 правопорушень пов’язаними з порушенням тиші у нічний час доби тощо.

Завдяки проведеним превентивним заходам, всі масові заходи пройшли без суттєвих порушень громадського порядку.

З метою забезпечення надійного захисту прав і законних інтересів громадян від злочинних посягань, підвищення результативності роботи з профілактики правопорушень, розкриття кримінальних проявів та підтримання належного правопорядку в населених пунктах, більш широкого залучення населення до участі в роботі громадських формувань з охорони громадського порядку на території району, у 2016 році розроблено «Комплексна програма профілактики правопорушень в Новоселицькому районі на 2016 - 2018 роки». Метою програми є забезпечення активної наступальної протидії злочинності та досягнення уповільнення темпів її зростання на основі чітко визначених пріоритетів поступового нарощування зусиль держави й громадськості, удосконалення законодавства, організації, засобів і методів запобігання й розкриття злочинів. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, 204,9 тис. грн. коштів районного бюджету.

З метою розвитку придорожньої інфраструктури та забезпечення безпеки дорожнього руху на території району, у 2016 році розроблено «Комплексну програму  Новоселицького району з підвищення безпеки дорожнього руху на 2017-2020 роки». Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми складає 540,0 тис. грн. (в т.ч. районний бюджет 210,0 тис. грн.). Програма спрямована на забезпечення безпеки дорожнього руху на території району, реалізацію комплексу заходів, у тому числі профілактичного характеру, що знижують кількість дорожньо-транспортних пригод.

                  

 2. Оборонна робота та мобілізаційна підготовка

Чернівецькій обласний військовий комісаріат визначив району обсяг відбору громадян на військову службу за контрактом на 2016 рік - 128 осіб, всього укладено 100 контрактів, що складає 78,13% відповідно до затверджених планів.

В районні створено спільні мобільні групи та рекрутингові пункти для постійного відбору потенційних кандидатів на військову службу за контрактом.

Відповідно до Указу Президента України від 29.03.2016 №122 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2016 році» проведено два призови на строкову військову службу.

Перший призов проведений в період з 05 травня до 30 червня 2016 року, відправка призовників у військові частини проводилась в період з 11 травня до 30 червня 2016 року. Підготовчі заходи до проведення призову громадян України на строкову військову службу проводились у взаємодії з представниками органів державної влади та місцевого самоврядування. Наряд на весняний призов громадян України на строкову військову службу складав 43 особи.

В результаті проведеної роботи було призначено в команди та відправлено до військових частин 39 призовників, що складає 90,6% від планового завдання. Не укомплектовано команди молодого поповнення для військових частин Національної гвардії України в кількості 4 особи.

Другий призов на строкову військову службу проведений в період з 01 жовтня по 30 листопада 2016 року, відправка призовників у війська проводилась в період з 05 жовтня по 23 листопада 2016 року. Чисельність громадян України, що підлягали призову на строкову військову службу у жовтні – листопаді в Новоселицькоиу районі складала 24 особи.

В результаті проведеної роботи було призначено в команди та відправлено до військових частин 24 призовники, що складає 100% від планового завдання.

Районною державною адміністрацією та районним військовим комісаріатом постійно проводиться широ­комасштабна агітаційна та роз’яснювальна робота, спрямована на підняття в суспільстві престижності військової служби, підвищення мотивації військової служби за контрактом.

Серед проблемних питань, які виникли під час організації та проведення призову:

недосконалість законодавчої бази щодо відповідальності за ухилення від призову на строкову військову службу, яка надає можливість громадянам України ухилятися від виконання військового обов’язку та знаходитись у тривалому розшуку. Так, за період весняного призову до призовної комісії не з’явилося 672 особи що складає 62,3% від кількості призовників, які викликалися до військового комісаріату. За період осіннього призову не з’явились 783 особи, що складає 72,4% від кількості призовників, які викликалися до військового комісаріату;

низька відповідальність призовників за порушення ними правил військового обліку та за ухилення від виконання військового обов’язку (максимальний штраф, відповідно до статті 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, складає від 10 до 15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), а кримінальна відповідальність передбачена лише за умови неявки призовника без поважних причин на обласний збірний пункт для відправки у війська.

низька ефективність роботи щодо належного виконання своїх функціональних обов’язків інспекторів ВОБ деяких сільських рад, а також недостатній контроль з боку сільських голів.

У 2016 році з метою підвищення якості оборонної роботи та мобілізаційної підготовки розроблено дві комплексні програми:

 - «Комплексна програма підвищення ефективності діяльності прикордонних військ, військових частин, райвійськкомату на 2017-2019 роки». Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми складає 568,5 тис. грн. (в т.ч. районний бюджет 184,5 тис. грн.).

- «Комплексна програма мобілізаційної підготовки та охорони конфіденційної інформації, що є власністю держави у Новоселицькому районі на 2017-2019 роки». Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми складає 507,5 тис. грн. (в т.ч. районний бюджет 147,5 тис. грн.).

 Реалізація заходів Програм забезпечать якісну підготовку для виконання мобілізаційних завдань, удосконалення ефективності системи територіальної оборони, а також готовність бойової, автомобільної та спеціальної техніки для виконання мобілізаційних завдань, ефективної та якісної підготовки громадян до військової службу у Збройних Силах України.

З метою соціальної підтримки учасників АТО, волонтерів, які надають волонтерську допомогу в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту, членам їх сімей в районі діє «Комплексна програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції (учасників бойових дій) та членів їх сімей на 2017-2018 роки». Метою Програми є соціальна підтримка учасників АТО та членів їх сімей, шляхом надання їм соціальних послуг, підтримання їх належного морально-психологічного стану, професійної реабілітації, поліпшення ефективності взаємодії органів місцевого самоврядування з міжнародними, регіональними громадськими організаціями та іншими юридичними особами у сфері підтримки учасників АТО та членів їх сімей. Вагомою складовою Програми є покращення якості та доступності лікування і медичної реабілітації учасників АТО. Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації програми складає 340,0 тис. грн. (в т.ч. районний бюджет 300,0 тис. грн.).

           У 2016 році на території району зареєстровано надзвичайну ситуацію- захворювання сільськогосподарських тварин на африканську чуму свиней.  07.06.2016 у приватному фермерському господарстві "Дружба народів"  с. Довжок Новоселицького району відбулось масове захворювання та падіж поголів’я свиней. За  результатами дослідження патологічного (біологічного) матеріалу було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней. На території ФГ "Дружба народів" с. Довжок здійснено заходи з утилізації шляхом спалення 1555 голів свиней різного віку та 103 голів свиней у розташованих поруч приміщеннях для відгодування свиней приватних підприємців, відповідно до рішення від 13.06.2016 № 9 Державної надзвичайної протиепіозоотичної комісії при Новоселицькій РДА.

 

3.Об’єднання громадян, їх участь у суспільному житті регіону, взаємодія з ними місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення належної суспільно-політичної ситуації в регіоні

На території Новоселицького району налічуються 73 організації політичних партій.

Суспільно-політична ситуація в районі впродовж року залишалася стабільною та контрольованою. Усі структурні підрозділи райдержадміністрації, районні служби, органи місцевого самоврядування працювали в штатному режимі.

Політичні партії та громадські організації приймають участь у суспільно-політичному житті району, зокрема, у процесі прийняття та реалізації важливих рішень на всіх етапах – від початкових стадій обговорення доцільності їх прийняття до остаточного прийняття та реалізації.

З метою здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, а також розширення партнерських відносин влади з об’єднаннями громадян в районі утворена ініціативна група з підготовки установчих зборів з формування нового складу громадської ради (представників громадських організацій) при Новоселицькій районній державній адміністрації.

Керівництво районної державної адміністрації періодично проводить зустрічі з представниками релігійних громад та політичних організацій району, тісно співпрацює з місцевими засобами масової інформації.

Суспільно-політична ситуація в районі стабільна,прогнозована і є керованою з боку органів виконавчої влади та самоврядування.

          Новоселицька райдержадміністрація спрямовує свою роботу на безумовне виконання чинного законодавства, актів Президента України та Уряду України, подальшу консолідацію громадськості регіону, впровадження інвестиційних і соціальних антикризових програм. Районна державна адміністрація підтримує тісний зв'язок, має повне порозуміння з органами місцевого самоврядування по всіх напрямках діяльності.

                                               

 

Висновки щодо стану соціально-економічного розвитку та нагальні проблеми розвитку району

Структура промислового комплексу району є специфічною. На стан справ у провідних галузях вплив має, як правило, одне  або кілька великих підприємств, які в разі виникнення ситуації, незалежної від управлінських рішень, гальмують роботу цілої галузі.

У 2016 році припинено державну підтримку агропромислового комплексу. Важливою проблемою залишається охорона земель та підвищення родючості ґрунтів. Не виділяються кошти з державного  бюджету  на  проведення  хімічної меліорації орних земель. Існують певні проблеми у проведенні комплексу робіт з охорони земель та підвищення родючості ґрунтів, вилучення з обробітку деградованих та малопродуктивних земель, проведення агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення.

Проблемами галузі рослинництва залишаються недостатній рівень внесення органічних і мінеральних добрив при вирощуванні сільськогосподарських культур через відсутність коштів. У 1990 році на 1 га посівної площі вносилось 232 кг діючої речовини мінеральних добрив, у 2012 році -78 кг, у 2013 році -92 кг,  під урожай 2016 року внесено 72 кг діючої речовини мінеральних добрив.

Відсутність у селян коштів на придбання та утримання худоби, оновлення сільськогосподарської техніки, проблеми віддалених населених пунктів з реалізацією залишків продукції також стримують розвиток агропромислового комплексу.

Недостатнє фінансування дорожнього господарства району, відсутність коштів на ремонт та будівництво призвело до незадовільного стану доріг загального користування, що в свою чергу негативно впливає на інтенсивність автоперевезень, безпеку дорожнього руху, технічний стан транспортних засобів.

Проблемою дорожньої галузі області залишається фізично і морально застаріла дорожня техніка.

Стримують розвиток підприємництва нестача внутрішніх фінансових ресурсів, складність доступу до зовнішніх джерел фінансування, ускладнений порядок проходження дозвільних (погоджувальних) процедур і, як наслідок, їх висока витратність.

Зберігається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, який поглиблюється через недостатні обсяги створення робочих місць, їх ліквідацію, низькі якісні характеристики значної кількості робочих місць, передусім, щодо рівня оплати праці, недосконале функціонування системи підготовки кадрів.

Актуальним є дефіцит кваліфікованих робітничих кадрів. Проблемними є питання зайнятості на селі та молодіжного безробіття. Не вирішуються проблеми тіньової зайнятості.

Залишається низка невирішених проблемних питань у сфері освіти. Це: недостатність бюджетного фінансування для зміцнення матеріально-технічного забезпечення закладів галузі освіти, оновлення та удосконалення навчально-методичної бази.

Проблемними питаннями для сфери охорони здоров’я залишаються: забезпечення амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та фельдшерсько-акушерських пунктів необхідним обладнанням відповідно до табелю оснащення; забезпечення житлом молодих спеціалістів, що прибувають на роботу, особливо у сільській місцевості.

Незначною залишається частка видатків, передбачених для розвитку культури в місцевих бюджетах.

У зв’язку з обмеженими можливостями місцевих бюджетів, житлово-комунальне господарство потребує державної підтримки, фінансування капітальних вкладень на реконструкцію, модернізацію, оновлення основних фондів комунального господарства, житлового фонду та обладнання.

Продовжується забруднення водних об’єктів стічними водами та порушення режиму водоохоронних зон і прибережних смуг. Серед основних екологічних проблем області залишається стан поводження з побутовими та токсичними відходами. Недостатній контроль та низький відсоток повторного використання відходів призводить до надмірного розміщення їх у навколишньому природному середовищі, що в комплексі з не облаштованістю загально сільських сміттєзвалищ відповідно до вимог санітарно-екологічної безпеки призводить до засмічення та забруднення землі і водних ресурсів.

В більшості населених пунктів району, через відсутність належного фінансування, сільські сміттєзвалища не відповідають нормам  екологічної безпеки.

Актуальним питанням для району є захист населення, земельних угідь і господарських об’єктів від шкідливої дії паводкових вод. В районі визначено           11 населених пунктів, що знаходяться в зоні ризику підтоплення паводковими водами. Має місце незадовільне фінансування протипаводкових заходів з державного бюджету.

Шляхи розв’язання проблем розвитку району

Проблемні питання розвитку регіону розглядаються на нарадах та колегіях районної державної адміністрації, за результатами яких приймаються відповідні рішення та  надаються доручення.

Питання, що потребують вирішення на рівні центральних органів виконавчої влади, направляються в обласну державну адміністрацію, які після узагальнення надсилаються Адміністрації Президента України, Міністерству економічного розвитку і торгівлі України, Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

 

—————

Назад