Як підвищити ефективність управління дорожнім господарством в громадах

01.12.2017 12:33

Як підвищити ефективність управління дорожнім господарством в громадах,
мери райцентрів Буковини-члени Асоціації міст України і голови ОТГ радилися в Новоселиці

В рамках проекту Асоціації за підтримки USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» минулого понеділка в Новоселицькій міській раді відбувся семінар-нарада за участі виконавчого директора регіонального відділення АМУ Павла Горюка, начальника управління житлово-комунального господарства ОДА О.Левченка, регіональних консультантів Офісу реформ у РВ Асоціації міст України.
На новоселицькій землі гостей вітали голова РДА Євгенія Бойко та голова районної ради Дмитро Вакарюк.
Новоселицький міський голова Марія Нікорич поінформувала про поточний стан проведення робіт з управління дорожнім господарством в Новоселиці та окреслила подальші плани. На неприховану заздрість колег, пані Нікорич назвала суму коштів, яку місто цьогоріч запланувало на ремонт своїх вулиць, – шість (!) мільйонів гривень. Такого масштабного підходу до цього питання в Новоселиці ще не було, зокрема у віддалених кутах, що, власне, містяни вже оцінили. За пропозицією депутатів дорожнє полотно вулиць, що підлягають ремонту, вирішили покрити щебнем, аби потім їх заасфальтувати. Таким способом поремонтовані вулиці Європейська, Лесі Українки, Долинянська, Селищанська, Л.Толстого, П.Мирного, Гвардійська, Лєрмонтова, О. Вишні, Придорожня, Шкільна, Богуна, Макаренка, О.Довбуша, Дружби, Різдвяна, Коберідзе, Ринкова, Бондаренка, Некрасова, Грушевського, Зеленогайська, Емінеску, Річна, Молодіжна, Хвилі-Олентиря. Наступним кроком тут буде асфальування цих вулиць. А Жовтневу заасфальтували вже в цьому році. Крім того, провели поточний ремонт  вулиць з асфальтовим покриттям, поремонтували тротуари вулиці Привокзальної.
Начальник філії «Новоселицький райавтодор» Василь Шалар повідав про здорову, як він сказав, взаємодію місцевої влади і шляховиків, від чого лише виграє справа. У Новоселиці і мер, і депутатський корпус міської ради прагнули одного – зробити корисну для міста справу. Щодо перспектив, то вона за «райавтодорами», зазначив пан Шалар, яким варто надати статус юридичної особи, бо нині платіж понад 100 гривень треба узгоджувати з Києвом (!) – жорсткішої централізації, мабуть, і не придумаєш. Декілька ОТГ, за словами пана Шаларя, мають об’єднатись навколо одного автодору, спільно використовувати техніку, наймати працівників.
 Проблеми та перспективи управління дорожнім господарством м. Чернівці  в нових умовах  окреслив заступник начальника управління ЖКГ обласного центру О. Пилипяк. Також учасники семінару обговорили необхідність належного законодавчого забезпечення управління дорожнім господарством, інвентаризації дорожнього господарства, технологічні рішення систем обліку автомобільних доріг в умовах проблемного фінансування та ін.
Леонтіна СТЕПАНЧУК

Tweet
'; $('rbcBookmarks200002194').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад