«Ворота України до Північної Молдови» та «громада на двох «річках», – у Мамалигівській ОТГ розробляють стратегію розвитку

08.12.2017 11:16

На минулому тижні в Мамалигівській сільській раді об’єднаної територіальної громади відбулось вже третє засідання з розробки стратегії розвитку даної громади. На початку заходу було представлено напрацювання попередніх двох зустрічей, які узагальнено у формі стратегічних та операційних цілей, завдань розвитку громади. Стратегічне бачення розвитку сформовано наступним чином: «Мамалигівська громада – комфортна для життя територія з розвинутою інфраструктурою, потужним сільським господарством, економічні ворота України до Північної Молдови».
Найбільшу знахідку і можливості відкрили під час дискусії місцеві мешканці. «Мамалига з’явилась як торговельне поселення на шляху із Заходу на Схід. І вона зараз стоїть на своєрідній «річці» це магістраль до столиці Молдови – Кишинева», – підкреслила учасниця обговорення. Один з варіантів використання такого положення, на думку радника з регіонального розвитку Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування Олексія Грушка, може стати формування оптового ринку для торговців з Молдови.
Але, як виявилось далі, громада знаходиться навіть не на одній «річці» – після того, як зроблять міст в селі Маршинці і відкриється КПП в селі Дяківці Герцаївського району, буде відкрито шлях до Ботошанського повіту Румунії. Таким чином прикордонний статус регіону громада зможе використати у ще більшій мірі та зробити це одним з чинників свого розвитку.
Жваве обговорення учасників засідання також викликало питання сільськогосподарських культур та відродження цієї галузі. Також, за словами Олексія Грушка, з‘ясувалося, що «для розвитку туризму, якого так всі хотіли поки що є надто мало ресурсів, проте вони все ж унікальні», – підсумував радник Чернівецького ЦРМС.
Нагадаємо, що Чернівецький ЦРМС, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», активно допомагає новоствореним об’єднаним громадам розробити стратегічні плани розвитку.

Tweet
'; $('rbcBookmarks200002207').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад