Вишиванко моя, строїнецька...

01.12.2017 12:36

Прищепити любов до народних ремесел, до праці, як засіб створення всього прекрасного – саме такою була мета вчителя трудового навчання Строїнецького НВК, автора цих рядків, під час організації свята вишивки та вишиванки, присвяченого строїнецьким майстриням-вишивальницям.
Спільними зусиллями педагогічного колективу, учнівської молоді закладу і технічного персоналу звичний для нас клас вмить перетворився у «краєзнавчий музей», в приміщенні якого були оформлені виставка вишитих виробів наших майстринь, а також виставка творчих робіт учнів (до речі, вже три класи – 7, 8 та 9 – мають у своєму доробку, вишиті бісером  та оформлені в рамки картини). Прикрашали нашу виставку вишиті рушники та ікона Стелли Бишки, Ольги Галушки, Ади Нікітіної, Віоріки Лукіян. Вишиті ікони Стелли Бишки освячені та знаходяться в храмі св.Пророка Іллі в нашому селі.
У цей день вкотре замайоріла школа різнобарвними візерунками вишиванок, як наших традиційних строїнецьких «з двома квітами» на рукавах, так і сучасних. Учні та батьки з задоволенням долучились до свята.
Запрошені майстрині теж зробили свій внесок у створенні  позитивного настрою всім присутнім. Марія Берта з правнучкою Каріною, Емілія Єфтемій з онуками Іллею та Михаєлою,  Віоріка Помпаш з синочком Єгором (найменшим чотирирічним учасником свята) після запрошення ведучих під урочисту мелодію та гучні оплески зайняли свої почесні місця.
Вишитий одяг пані Марії усім приносить велику радість, задоволення, насолоду, розуміння того, що це дуже важка, кропітка, наполеглива робота.
Через складність орнаментів, крізь усі переплетіння ліній пролягає тільки добро, яке чудові майстрині нашого рідного села доносять до нас. Багато цікавого  дізналися від нашої майстрині пані Емілії.
Великою любов’ю та теплотою віє від вишитих виробів пані Віоріки, особливо від святих образів, а також від вишитих пасхальних рушників. Її вироби прикрашають кошики багатьох жителів нашого села, оскільки майстриня вишиває ще й на замовлення.
У цей день лірично і  задушевно прозвучала пісня «Два кольори» у виконанні вчителя музичного мистецтва Дмитра Білоуса, чим додала ще більше теплоти атмосфері заходу.
У наш час вишиванка – символ єдності українців, незалежно від мови, якою вони спілкуються, і місця, де проживають. Скільки гордості та вдячності відчувалося у ході наших молодих, але талановитих моделей, які на подіумі представляли ексклюзивні вишиті сорочки та сукні, костюми та спідниці, прикраси своїх дизайнерів – матусь та бабусь, котрі вклали часточку душі під час виготовлення власних виробів для дітей і онуків. Впевненими кроками виводили восьмикласниці наших меншеньких учасників, які ще відвідують садочок. Показ моди супроводжувався піснею «Вишиванко, моя вишиванко» та гучними оплесками глядачів під час презентацій моделей нашими ведучими.                                                                            
Зачарованим поглядом спостерігали всі за тендітними рухами танцювальної пари Валерія Кошмана та Дани Лукіян під мелодію вальсу «Пісні про рушник».
Не обійшлося наше свято без відеозйомки справжнього професіонала Михайла Меглея, якому, до речі, учасники заходу щиро вдячні за те, що всі прекрасні миті цього дня перенесені до розряду «незабутніх».
Чудовому святковому настрою ми завдячуємо й нашим ведучим Роману Нікітіну, Каріні Сімі, Максиму Руснаку, які переносили нас то в глибину віків своїми цікавими фактами про історію вишивки, то в сьогодення – презентацією творчих робіт учнів.
Наприкінці свята дівчина-калина Марія Калараш порадувала всіх веселою піснею, а її однокласники ще веселіше пританцьовували в такт.
Саме з таких почуттів, як любов і щастя, сум і журба, радість і печаль, і склалося наше свято, оскільки вони життєво поєднуються та переплітаються, як червоні і чорні нитки на рідному до болю маминому вишитті.
Заступник директора з НВР та вчитель українознавства Анжела Нікітіна зазначила важливість проведення таких свят, де ми пізнаємо нерозривний зв’язок поколінь і вшановуємо людей праці. Багато хороших слів сказано нашим майстриням з побажанням здоров’я, миру, творчих успіхів, наснаги та многая літа.
На згадку про теплу зустріч та в знак подяки за їхню майстерність нашим гостям подарували тендітні квіти – фіалки. «А сорочка мамина біла, біла» – приспівували і діти, і батьки, і гості під караоке...
Ада Нікітіна,
вчитель трудового навчання Строїнецького НВК

Tweet
'; $('rbcBookmarks200002196').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад