ВІЙНА ЗА ЗЕМЛЮ ТРИВАЄ

03.11.2017 10:23

Хлопці, які повертаються з передової, нерідко кажуть: «там нам простіше, є чіткі накази командирів, які ти маєш виконати, ти орієнтуєшся – тут свій, там – чужий». Де свій, де – чужий тут, вдома, їм нерідко важко визначити. Повернувшись додому, вони продовжують війну. За землю. Ту саму, яку боронили там. Ту саму, яку їм пообіцяла держава – як винагороду за те, що ризикували життям і здоров’ям на передньому краї. Проблеми з виділенням землі АТОвцям виникають то в одному, то в іншому куточку району – у Рингачі, в Топорівцях, Зеленому Гаї та ін.
Член правління «Спілки учасників АТО Новоселиччини» Дмитро Корній, який, за дорученням побратимів, переймається земельними питаннями АТОвців, переконаний, що держава фактично зіткнула чолом учасників АТО з місцевими громадами і Держгеокадастром. Не скрізь на місцях є земля, щоб виділити її АТОвцю. Там, де вона є поза межами населених пунктів і Держгеокадастр це підтверджує, не завжди сільські ради дають «добро». Дуже часто у місцевих радах кажуть «тримаємо для своїх». Виходить удома АТОвців уже поділили на своїх і чужих?!
–    Земля є. І побратими можуть отримати її без тяганини, грошей і «рєшал», – переконаний Дмитро Корній. – Я пройшов цей шлях сам, допоможу пройти його побратимам. Не для самопіару – у депутати не йду. Просто хочу допомогти хлопцям і дівчатам, які теж там були, у двох дівчаток (поки не називаю прізвища) є земельні проблеми, ми за них повоюємо.
У середу Корній побував в редакції з двома матерями учасників бойових дій з Топорівців. Хлопцям не те, що не вирішують питання з землею, на них ще й до суду подали. Як розвиватимуться події – в наступних наших числах.
На вчора була запланована зустріч голови ОДА з керівниками районів, облуправління Держгеокадастру та АТОвцями. Пан Корній планував задати всього два запитання: чому у Зеленому Гаї жодному з АТОвців не виділили навіть клаптика землі? Чому з понад 70 осіб, які нещодавно одержали землю під Тарасівцями, – лише трохи більше десяти АТОвців, тим часом хлопцям кажуть, що землі немає.
Тож війна за землю триває. З перемінним успіхом. За словами того ж Дмитра Корнія, питання вирішується по Динівцях, як буде в інших селах – повідомимо.
Анна ЛЕОНТІЄВА,
фото Андрія РОМАНЦОВА
Коли цей номер був готовий до друку, зателефонував Дмитро КОРНІЙ і повідомив, що з його ініціативи на нараді у голови ОДА вирішено створити комісію, до якої увійдуть фахівці Держгеокадастру, СБУ, інших правоохоронних органів, яка вивчить ситуацію на місцях, зокрема в Рингачі, Тарасівцях і Зеленому Гаї.

Tweet
'; $('rbcBookmarks200002093').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад