В гостях у козацького отамана

13.10.2017 10:42

В Україні 14 жовтня відзначають – День українського козацтва. Кожен в Україні знає про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, зняті фільми. Про козацький рід і його ватажків йдеться у тексті гімну України. Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. Козак в уявленні українця – це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї. Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрови Пресвятої Богородиці з її іконою. У наш час українські  Церкви знову звернулися до Божої  Матері  з молитовним проханням  взяти Україну  та весь український народ  під свій покров задля збереження миру, нашої незалежності і свободи.
Напередодні свята студенти Новоселицького медичного коледжу БДМУ завітали до отамана  Чернівецької обласної організації Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва генерал-полковника Івана Петровича Мораря, привітали його та побажали щастя, добробуту, здоров’я, невичерпної енергії і сили.
На фото. Отаман Чернівецькой обласної організації Обєднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва генерал-полковник Іван Морар, заступник отамана генерал-лейтенант Валерій Довганюк, студентки Новоселицького медичного коледжу БДМУ.

Tweet
'; $('rbcBookmarks200001979').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад