У СТІНАХ ТАРАСОВЕЦЬКОЇ ЗОШ ВІДБУЛАСЯ ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ПОЕТОМ-ПІСНЯРЕМ ВАСИЛЕМ ВАСКАНОМ

26.01.2020 14:07

Сьогодні, у стінах Тарасовецької ЗОШ, ми припали до цілющого поетичного джерела поета-сучасника, поета-пісняра Василя Васкана. Світ його поезій, немов дорогоцінні перли, виблискують красою та неповторністю, живою джерельною водою рятують від спраги.
Василь Васкан – український поет, публіцист, член Національної спілки письменників України (з 1999 р.), Заслужений працівник культури України (2006 р.), лауреат обласної премії імені С. Воробкевича (2006 р.), районної (Новоселицької) літературно-мистецької премії імені Степана Сабадаша (2011 р.), автор 50 книжок: «Я заздрю крилам журавля»(у 1995 році цією збіркою поет розпочав свій шлях в українську літературу. А цьогоріч, на честь 25-ї річниці творчої діяльності, Василь Васильович перевидав свою першу збірку), «Рушники — наче долі сторінки», «Яблука любові», «Черешнева дорога моя», «Два береги», «Солоні роси на калині», «Невмируща моя» та ін. Тематика його творів – різноманітна. На слова поета пишуть музику композитори Й.Ельгісер, І.Дерда, А.Плішка та ін. Поет переклав низку творів румунських і молдавських поетів, зокрема, М.Емінеску, Вероніки Мікле, А.Дінеску, І.Кілару. Ці переклади увійшли до збірки «Два береги».
Запросили на зустріч нас учні 9 класу Тарасовецької ЗОШ разом зі своєю вчителькою української мови і літератури Унгурян Діаною Аркадіївною. З Василем Васильовичем до школи також приїхала Єлизавета Грицуник, Заслужена вчителька України, вчителька української мови та літератури Черленівської ЗОШ. Саме Єлизаветі Георгіївна поет у співавторстві з Василем Калетником присвятив збірочку «Сім доріг» (2018 р.).
Відповідаючи на численні запитання, Василь Васкан познайомив присутніх зі своєю біографією, творчими планами, цитував рядки улюблених творів, які найбільше припали до душі юним читачам.
Ліричні рядки Василя Васильовича не залишили байдужими слухачів. Поезія його особлива, мова співуча, а проблеми, які порушує автор, хвилюють душу кожної людини. Його поезія – це сходинки душі до кожної людини.
Безсумнівно, зустріч з поетом залишила в дитячих серцях тепло і радість від спілкування, бажання прочитати ще більше творів письменника- земляка. Наші душі просвітлились і запалились іскоркою вдячності і гордості за поетів рідного краю, які своєю творчістю доводять, що тільки з любові до рідної землі, матері, людей народжуються поет і поезія.

—————

Назад