Тут тренують майбутніх чемпіонів

10.09.2016 05:34

Традиційно у другу суботу вересня працівники фізичної культури і спорту, любителі та поціновувачі спорту відзначають своє свято – День фізичної культури і спорту. Нинішнього року увага до спорту у нашому районі була прикута, як ніколи. Цьому передували як об’єктивні, так і суб’єктивні чинники. Йдучи на розмову до районного «міністра» спорту Георгія Кіріла, дорогою зустріла тата з сином. Однак, незвичайне з’ясувалося вже за декілька хвилин, коли наші шляхи перетнулися у кабінеті Георгія Васильовича. Тато привів сина записатися до секції дзюдо. У хлопчика виблискували оченята-гудзики яскравим запалом. оглянувши залу для боротьби, він був готовий залишитися там вже і зараз, хоч до першого тренування залишалося ще досить багато часу. Напевне, саме з таких хлопчаків згодом виростають чемпіони...

– У спорті є так звані цикли чотириліття, від олімпіади до олімпіади, – розповідає Георгій Кіріл. – Ріо-2016  завершилося не так давно. Тож знову розпочинається тривала і кропітка робота, де спортсмени беруть участь у змаганнях різного рангу, здобуваючи собі ліцензії на Ігри чотириліття. А виростають майбутні чемпіони і призери у таких невеликих спортивних школах. Усі, хто любить спорт, стежать за ним, знають, що наша землячка Наталія Лупу вже вдруге брала участь у Олімпійських іграх.

– До речі, як прокоментуєте її виступ?

– У спорті девіз «Головне – участь, а не премога» може сприйматися лише для олімпійських ігор. Адже потрапити на олімпіаду для спортсмена – вже перемога. Це мрія кожного. Я, як і багато хто, сподівалися, що Наталка проб’ється до фіналу, здобуде медаль, але... Сталося те, що сталося. Наталка є однією з провідних легкоатлеток України. Вона  так легко не здається. І сподіваюся, що наступна олімпіада для неї буде вдалішою. Тим паче, що маємо як приклад Івана Гешка, учасника трьох олімпіад.

– А тепер з Олімпу на грішну землю. Про проблеми буденні розкажіть.

– Головне завдання – залучити якнайбільше населення, особливо молоді, до занять спортом, якнайбільше колективів фізкультури. Вивчаємо, за допомогою тих же колективів «попит» щодо видів спорту, у яких би вони хотіли брати участь у Спартакіаді, щоб було місце для проведення і, як мінімум, фінансових витрат, бо ситуація з фінансуванням знаєте яка.

– Які колективи фізкультури ведуть  між собою постійну боротьбу за першість?

– Це – медколедж, Подвірне, Маршинці, Мамалига, Котелеве, Магала, Бояни, Рокитне, ряд інших. Те, що вони традиційно показують гарні результати, залежить від сільських голів, які зацікавлені у залученні молоді до здорового способу життя.

Користуючись нагодою, хочу висловити слова вдячності Маршинецькому сільському голові Георгію Нікітовичу, депутатському корпусу сільської ради за те, що винайшли можливість виділити кошти на будівництво футбольного поля з штучним покриттям і загалом за підтримку у розвитку спорту, яку вони надають.

Особливі слова подяки висловлюю керівнику господарства «Золотий колос» Степану Глігору. Ця людина не лише підтримує всебічно спорт, я б сказав, що Степан Савович живе спортом. Усі ми добре знаємо, що саме завдяки його підтримці і ентузіазму цього року здано в експлуатацію поле для міні-футболу зі штучним покриттям у Строїнцях (це один з найкращих майданчиків у області) і футбольне поле у Ванчиківцях.

Тих досягнень, які маємо у спорті, не було б, якби не робота спортивних федерацій.

– Які спортивні федерації у нас є?

– Це – федерація футболу, яку очолює Іван Фока. З цього виду спорту у Чемпіонаті району бере участь 21 команда. Головна команда району бере участь у Чемпіонаті області, де посідає лідируючі позиції.

Це – федерація волейболу, очолювана Владом Динту. Окрім того, що тренерський склад організовує і проводить різноманітні змагання на районному рівні. Волейбольні команди, як чоловіча, так і жіноча беруть участь у «Буковинській лізі», де показують гарні результати. І, безперечно, головна команда бере участь у Чемпіонаті України серед команд вищої професійної ліги. У сезоні 2015-16 команда стала бронзовим презером. Це надзвичайний успіх. Цього року ми знову подали заявку на участь у Чемпіонаті і сподіваємося, що виступимо не гірше.

Також добре працює федерація дзюдо/самбо, яку очолює бізнесмен генеральний директор молочної компанії «Галичина» Анатолій Гуйван. Він всебічно впродовж багатьох років надає підтримку  у проведенні змагань, придбанні ліцензійного екіпірування.

Добре працює федерація велоспорту (Віталій Лупу). Традиційним вже стало проведення турніру пам’яті Максимчука. Саме федерація бере на себе усі витрати щодо організації і проведення цього заходу.

Цього року у районі створено нову федерацію з армреслінгу. Її очолив Віталій Чорний. Сподіваюся, що його робота буде такою ж плідною, як і керівників інших федерацій.

Я вдячний всім і кожному зокрема, хто нас підтримує, допомагає, сприяє: міському голові Марії Нікорич, сільським головам, гендиректору «Роднічка» депутату обласної ради Івану Семенюку. Без їхньої підтримки не було б тих спортивних досягнень, які ми маємо сьогодні. Ми не відмовляємося від будь-якої допомоги.

– Допомога таки є?..

– Є. Маю надію на те, що завдяки тим європейським програмам, за які ми «зачепилися»,  нам вдасться зробити спортивні майданчики з штучним покриттям на стадіоні, а також майданчик з поліурітановим покриттям на території ЗОШ№3.

Шкода, але поки що з «мертвої» точки ніяк не може зрушити реконструкція спортзали (колишній кінотеатр «Ювілейний»). Зроблено проект, проведено необхідні експертизи, але... З відкриттям спортзали ми могли б залучити до занять спортом більшу кількість молоді, популяризувати спорт.

А загалом, досягненнями, які маємо, слід завдячувати тренерському складу, який працює у спортивних школах «Колос», – директор Троян Гушила та відділу освіти – директор Михайло Раца. До речі, «колосівська» спортшкола входить до десятки кращих в Україні. І тренерський склад – теж один з кращих.

Користуючись нагодою вітаю усіх працівників спортивної галузі з професійним святом і запрошую усіх ваших читачів у неділю на стадіон та спортивні майданчики міста, де проходитимуть різноманітні змагання. Відкриття відбудеться об 11.00 на міському стадіоні.

 

За розмову подякувала

Галина ГОЛОВЛЬОВА,

фото Алли МАЗУР

Tweet
'; $('rbcBookmarks200001119').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад