Такий, як є, стою перед людьми...

03.03.2017 10:47

Такий, як є, стою перед людьми...

Звичайний день. А в початковій школі Котелівського НВК незвичайний урок літературного читання – урок-свято. Зустріч з поетом. Шкільна родина учнів та вчителів зібралася в ошатній залі, прибраній вишивками наших майстринь-вчителів початкових класів Крістіни Скіцько та Олени Лисак. До школи завітав відомий буковинський поет майстер художнього слова родом з Котелевого, член Спілки письменників України, Заслужений працівник мистецтв України, лауреат районної премії імені Степана Сабадаша, лауреат обласної премії ім.Сидора Воробкевича, голова обласного Товариства «Україна-Молдова» Василь Васкан.
З хлібом-сіллю на вишитому рушнику, щирими усмішками та допитливими поглядами зустріли діти поважного гостя. Розмова розпочалася зі спогадів про шкільні роки поета. Цікаво було дізнатися, що Василь Васильович ще в ранньому дитинстві знав напам’ять сотні віршів, розповідав легенди та казки, а в шкільному віці перечитав усю бібліотеку. Любов до книги прищепила йому мати, Катерина Георгіївна, яка виховувала сина сама. Батько, Василь Григорович, загинув від рук окупантів у 1941 році, ще до народження сина. Пізніше поет присвятить своїм батькам багато хороших слів.
Вчителі початкових класів Валентина Васкан, Світлана Коцур, Ада Власенко, Руслана Топорівська, Альона Бурлака допомагали дітям вибрати вірші. На святі звучали твори Василя Васкана – «Мамі», «Черешнева дорога», «Листопад», «Рушники», «Котелівська держава». Третьокласники інсценували «Дідову науку».
Василь Васкан – поет, пісняр, композитор. Він пише слова і музику. Його пісні звучать зі сцени, в передачах радіо і телебачення. Їх виконують відомі співаки, артисти сусідньої Молдови. Василя Васильовича називають наймузичнішим серед поетів і найпоетичнішим серед композиторів.
Як подарунок автору четвертокласники виконали пісні на слова і музику Василя Васкана «Лети, наш вітерець», «Коломийки».
Алла Постолатій, вчитель музичного мистецтва Котелівського НВК, провела екскурс за музичними творами поета-пісняра. У її виконанні прозвучали уривки пісень: «Сидять між нами сиві ветерани», «Ранки весняні», «Наш край», «Черешнева дорога», «Рідна школа», «Гімн Новоселиччини». Приємною несподіванкою та сюрпризом для гостя прозвучав новий твір – Нас тримає велике крило...», до якого Алла Василівна написала музику.
Доробок Василя Васкана чималий. Світ побачили вже 30 збірок його творів. Тематика різна – про природу та село, про сім’ю та родину, про друзів та колег, про кохання та вічність, про минуле та сьогодення.
На щиру, відверту розмову поета викликали учні. Відповідаючи на запитання дітей, він ділився секретами свого творчого успіху з тими, хто вже робить перші проби пера. Сам весь час працював, занотовував, готував матеріали для наступних творів. На прохання учнів та вчителів заграв на баяні і заспівав славнозвісну «Марічку» Степана Сабадаша.
Творча спадщина Василя Васкана – це історія, яка житиме вічно і передаватиметься з покоління в покоління.
Вдячні слухачі побажали поету міцного здоров’я і творчих успіхів: «Нехай не буде у вас втоми і нова пісня зазвучить».

Зінаїда ВАКАРЧУК,
вчитель початкових
класів Котелівського НВК

—————

Назад