СЬОГОДНІ НОВОСЕЛИЧЧИНА ПРОЩАЄТЬСЯ З СЕМЕНОМ ГОВОРНЯНОМ

20.10.2017 09:55

НЕ ЗЛЕТІВ У НЕБО ПТАХ...

Світлій пам’яті молодого друга Семена Говорняна –
патріота, літератора, керівника

Не набираються слова для сумного і недоречного своєю зухвалістю і передчасністю співчуття родині, друзям, славній Костичанській громаді, всій Новоселиччині з приводу непоправної втрати одного з її відомих і визначних синів – Семена Володимировича Говорняна.
Залишимо історикам і біографам честь оцінити і описати його яскраве і самопожертвне життя, бо він заслужив найдостойнішої оцінки і поваги. Його добра слава відома у нас і далеко у світі. Його ім’я стало у блискучий ряд з Ватаману, Каптарем, Рацою, Гуцу, Нікоричем та іншими синами і доньками цієї квітучої і щедрої землі, цього краю на березі швидкоплинного Прута, де ростуть знамениті люди, де родить хліб і музика душі.
Для нас – це як постріл в спину, як вітер в обличчя. Як грім з ясного неба.
З іменем Семена Говорняна зв’язана ціла епоха революційних змін у суспільстві, а він був активним організаторів і співавтором нового порядку в галузі державного. економічного і політичного будівництва Немає такої сфери життя, де б він не стояв біля керма нової політики і не був там лідером.
Він був-вже був-і залишиться в нашій пам’яті одним з тих молодих рушіїв до нової України, який знав і блискуче впроваджував у практику ефективні і життєздатні проекти, які зміцнювали державу, служили людям, кріпили дружбу і співпрацю громадян на шляху до Європи, світової співдружності, до миру і злагоди.
Його знають по великих і добрих справах, як і всю знамениту родину Говорнян. Це – слава Новоселицького району.
Скрізь, де потрібна була свіжа думка, щире і розумне слово, повага і вірне рішення, матеріальна і організаційна підтримка – був Він, наш незабутній Семен. Його ім’я стало міжнародним паролем, брендом, знаком Довіри і Честі. І це – наша Гордість, а його Вічність.
Такі і саме такі всеприсутні і всеблагодатні особистості залишають яскравий слід у Історії, бо такі люди і творять історію – для себе і для Народу. Ми віримо, що всі його добрі справи залишаться в серцях людей, для яких він жив і яким віддав всього себе до останнього подиху. Це – наша йому вдячність. Ім’я його – Незабутнє.
Нехай вічна Говорнянова Дорога збирає нас у єдину родину, а квіти Визнання його заслуг квітнуть, як його чарівна і вічно жива посмішка, Посмішка –від Говорняна.
Приходять в прощальну мить на промені небеснім поезія Іона Ватаману, які так любив наш дорогий і вірний друг Семен. Послухай, друже, у дорогу Вічності:
Біла тиша землі
Наша чорна оця земля
Нам співає
Про білу тишу.
Наша чорна оця земля
Надсилає нам білі листки,
По яких нам іти.
Наша чорна оця земля
Білі ночі без сну
Нам дарує за все.
Наша чорна оця земля
В нас зустріла
Свій білий спокій.

…Наша рідна оця земля прийме до себе цю Світлу людину, яка залишає живим велике право не забути про Урок від Говорняна: «Хай важко, а діло робити треба!»
Важко повірити, що прийдеться писати останні рядки, бо душа Його з нами:
І знов сумне осіннє небо
Тебе забрало з-поміж нас.
А як же, брате, нам без тебе
Ростити хліб, іти у клас?!
Тебе нам бачити хотілось,
Тепер на пам’ять –
«Отче наш»,
Без тебе ми осиротіли,
Хоч ти – як син молодший
наш.
Нехай наша земля буде тобі пухом, наш друже, а пам’ять – вічна…
Від колег, друзів,
земляків
Василь Васкан

 

Tweet
'; $('rbcBookmarks200001983').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад