РОЗПОДІЛИЛИ МІЛЬЙОН І СТО ТИСЯЧ

08.12.2017 10:50

РОЗПОДІЛИЛИ МІЛЬЙОН І СТО ТИСЯЧ:
КОШТИ ПІШЛИ НА ЗАРПЛАТУ БЮДЖЕТНИКАМ І ПРИДБАННЯ ЛІКІВ ВІД ГРИПУ ТА ГРВІ
Незвичні фото з сесійної зали районної ради . Вчорашнє засідання чергової сесії районного парламенту увінчалось піснею «Боже великий, єдиний, нам Україну храни…» у виконанні зведеного хору працівників культури району. Сесія відбулась у День місцевого самоврядування. Головував Дмитро Вакарюк , участь в її роботі взяла перший заступник голови РДА Каріна Поп .
Це була на диво спокійна сесія. Доброзичлива, я б сказала. Не знаю вже, чи в комісіях все так детально обговорили і узгодили, чи атмосфера свята вплинула, чи, може, щось іще, але жодного (!) запитання із зали. Абсолютний рекорд! Між тим, питання обговорювали серйозні. Зокрема депутати внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік, розподіливши понад мільйон гривень (доповідала начальник фінуправління РДА Наталія Дячук, співдоповідач – голова бюджетної комісії Василь Сухораб). Ці кошти спрямували на захищені статті – в першу чергу, на заробітну плату в освіті і культурі, проплату за енергоносії та придбання медикаментів для ЦРЛ. За словами пані Дячук, на виплату зарплати в освіті і культурі та сплату за енергоносії до кінця року не вистачає біля 6 мільйонів гривень. Є надія на 3 мільйони, що надійшли до районної казни понад плановий показник, а також на дотацію вирівнювання, яку обіцяють зі столиці.
Депутати також затвердили звіт головного лікаря Центру ПМСД В’ячеслава Бежана щодо медичного обслуговування населення та переуклали з ним контракт ще на п’ять років. Створили комунальну установу «Інклюзивно-ресурсний центр Новоселицького району». Заслухали доповідь головного освітянина району Аделіни Руснак про хід виконання Програми військово-патріотичного виховання та інформацію начальника управління економіки РДА Людмили Істратій – про ситуацію з дорожньою мережею в районі. Призначили іменні стипендії кращим спортсменам Новоселиччини. Визначили умови оплати праці голови районної ради та його заступниці.
І все ж головним того дня було святкування. Як сказала нашому кореспонденту голова оргкомітету свята Ольга Цуркан , «це – важливий день, бо місцеве самоврядування набуває все більшої ваги, особливо в умовах децентралізації, коли громада зможе самостійно вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів України. Тому для тих, хто бере на себе такі повноваження, це не лише почесно, а й відповідально. Маємо проявити себе господарями. Справжніми». Саме такі люди й зібрались в сесійній залі. Працівники органів місцевого самоврядування приймали вітання від голови районної ради Дмитра Вакарюка, першого заступника голови РДА Каріни Поп, секретаря Новоселицької міськради Вадима Рошки та свого профспілкового лідера Миколи Руснака. Артисти – і самодіяльні, і професійні теж постарались. Концертну програму відкрив зведений хор працівників культури району під диригуванням Діани Рудь піснею «Боже великий, єдиний, нам Україну храни…» Студентка медколеджу Аріна Лупу виконала запальну молдавську «Іоанє, Іоанє», учень музичної школи Максим Романко – «Пісню про Довбуша». Для винуватців свята співало котелівське «Надвечір’я», грав маестро Семен Вайнберг. Вийшло красиво і майже по-родинному тепло, коли Олег Антонічук заспівав Назарову «Родину», зала дружно піднялась. Сподіваюсь, такими ж дружними будуть і в ділі.
Анна ЛЕОНТІЄВА
фото Алли МАЗУР

\

Tweet
'; $('rbcBookmarks200002225').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад