Розпочали прийом заяв і документів на виготовлення карток учасника малого прикордонного руху

10.07.2015 19:07

У Генконсульстві Румунії в Чернівцях з третього липня поточного року розпочали прийом заяв і документів на виготовлення карток учасника малого прикордонного руху, які дозволятимуть буковинцям перетинати українсько-румунський кордон та пересуватися по сусідній країні в межах 30-кілометрової зони.

Як повідомили журналістам у Генеральному Консульстві Румунії в Чернівцях, заяви приймають тільки за умови попереднього запису в Генеральному консульстві. Кожен може здійснити, запис відправивши СМС-повідомлення на наступний номер мобільного телефону +380932709260. В тексті повідомлення вам треба вказати таке:

1. РМТ (Permis de mic trafic) – дозвіл малого прикордонного руху.

2. Прізвище та ім‘я (латиницею, з закордонного паспорту).

3. Дату народження.

Після отримання СМС-повідомлення, Генеральне Консульство відправляє на ваш номер відповідь – знову ж СМС-повідомленням в якій вказує дату та час запису для подачі заяви в дипломатичній установі.

Також для отримання дозволу громадяни мають перевірити і підготувати теку документів, де має бути:

1.Закордонний паспорт, який повинен бути дійсним ще мінімум два роки.

2. Чіткість запису прописки в паспорті громадянина України щодо проживання в прикордонній зоні протягом останніх трьох років.

3. Документи для отримання дозволу: одна кольорова нещодавня фотографія і закордонний паспорт – копії (ст. 1, 2 ), паспорт громадянина України – копії ст. 1, 2, 3 та сторінка з місцем реєстрації.

4.Підтвердження родинних чи професійних відносин з румунською стороною – в разі наявності.

Якщо у вас є професійні чи родинні зв‘язки, встановлені з громадянином Румунії, треба вказати адресу його проживання, телефон та інші дані – в заяві про отримання дозволу малого прикордонного руху.

Ще однією умовою для отримання картки учасника малого прикордонного руху з Румунією є те, що жителям 30-кілометрової зони Чернівецької області потрібно буде здавати біометричні дані – відбитки пальців.

На офіційному сайті Генерального Консульства Румунії в Чернівцях оприлюднено перелік населених пунктів Чернівецької області, жителі яких потрапили під дію угоди про малий прикордонний рух, підписану Урядами Румунії та України другого жовтня 2014 року. Отже, ви шукаєте свій населений пункт і переконуєтесь, що у найближчий час зможете перетинати українсько-румунський кордон без візи.

Населені пункти Новоселиччини, які потрапили під дію угоди про малий прикордонний рух:

Балківці, Берестя, Бояни, Гай, Зелений Гай, Ванчиківці, Ванчинець, Динівці, Довжок, Драниця, Негринці, Жилівка, Думени, Костичани, Новоіванківці, Котелеве, Буда, Магала, Остриця, Прут, Малинівка, Кошуляни, Мамалига, Маршинці, Несвоя, Новоселиця, Подвірне, Боянівка, Припруття, Рингач, Шишківці, Рідківці, Рокитне, Ревківці, Слобода, Стальнівці, Строїнці, Тарасівці, Топорівці, Форосна, Черленівка, Чорнівка, Щербинці.

Світлана УРСУ

Tweet
'; $('rbcBookmarks200000486').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад