“ПРОШУ ВИБАЧЕННЯ! Я РОЗКАЮЮСЬ В ТОМУ, ЩО НАРОБИВ. БІЛЬШЕ НЕ БУДУ”

28.04.2017 10:16

“ПРОШУ ВИБАЧЕННЯ! Я РОЗКАЮЮСЬ В ТОМУ, ЩО НАРОБИВ. БІЛЬШЕ НЕ БУДУ”

– приблизно такі слова новоселиччанин має сказати жительці Чернівців. І не сам-на-сам, а... через обласне радіо. Таким є вирок суду.

Юний житель нашого району спробував пограбувати чернівчанку. Хлопця спіймали на гарячому. Був суд, горе-злодієві дали умовний термін і зобов’язали публічно попросити вибачення  у потерпілої. Оскільки вона – жителька обласного центру, то зробити він це має через обласне радіо.

Подібного роду покарання стають звичними, пояснюють у службі пробації.

– Це вже далеко не ноу-хау, ще один засіб ресоціалізації засуджених (виправлення, повернення до нормального життя). Є таке поняття «Публічне вибачення». «Так, аби не «ламати життя, не класти клеймо – злочинець, чи правопорушник» – зазначила молода жінка, яка стала жертвою крадія.

Одним з інструментів впливу, що застосовуються до неповнолітніх осіб віком від 16 до 18 років, за вчинення ними адміністративних правопорушень, кримінальних злочинів може бути такий захід як зобов’язання публічно або в іншій формі попросити вибачення у потерпілої особи. Таке зобов’язання на засудженого покладається судом.  Рішення виноситься за умови, якщо підсудний (обвинувачений) усвідомив неправомірність своїх діянь, щиро розкаюється у вчиненому правопорушенні.

Публічність вибачення означає присутність інших осіб (крім правопорушника та потерпілого). Форма і зміст вибачення нормативно не регламентовані та залишені на розгляд зацікавлених осіб.

Уповноважений орган з питань пробації сприяє засудженому в організації такої процедури. Мета такого публічного вибачення та ж ресоціалізація (виправлення) правопорушника, зміна його мотивації, повернення до нормального життя.

Публічно можна попросити вибачення через ЗМІ, радіомовлення, відзнятий та розміщений відеоролик в соцмережах. Якщо засуджений просить вибачення на радіо, це має бути підтверджене довідкою про виступ від редактора з відповідним змістом принесеного вибачення.

І найголовніше, щоб таке вибачення було усвідомлено щирим… і посприяло саме зменшенню ображених долею з тих чи інших причин.

Вероніка Репужинська,

інспектор-психолог Новоселицького РС з питань пробації

Tweet
'; $('rbcBookmarks200001431').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад