Олена-переможниця

03.11.2017 10:15

Отже, перші вибори до Магальської ОТГ відбулися в неділю. Як і очікували, сенсацій вони не принесли. Хоча без кількох най-най не обійшлося. Найперші у «виборче міжсезоння» вибори до ОТГ на Новоселиччині. Перші вибори голови ОТГ, чиє ім’я було відоме ще задовго до дня голосування, тут фактично і вибору не було – у бюлетені лише ім’я Олени Нандриш. Найвищий відсоток «за» голову ОТГ – 97,10 відсотків голосів. Разом з тим, як повідомляє Чернівецький Центр розвитку місцевого самоврядування, – найнижчий з-поміж чотирьох ОТГ, де в неділю, пройшли вибори, відсоток явки виборців – 33,6 відсотка. За словами Тараса Прокопа (ОПОРА), це пов’язано з тим, що на посаду голови громади був лише один кандидат.
«Ці вибори знову засвідчили тенденцію щодо того, що на Буковині виборці обирають діючих керівників органів місцевого самоврядування, переважна більшість голосів віддана за тих, хто на цій роботі не перший рік», – підкреслила у понеділок на прес-конференції Тетяна Татарчук, директор Чернівецького ЦРМС.
За словами Олени Нандриш, особливо перемогу не святкує, ніколи – зима на порозі. Тішить те, що все пройшло спокійно, без жодних «шоу-концертів», яких очікували окремі.
– Ми з Рідківцями все життя дружили, – ще раз повертається до теми об’єднання двомовних громад в одну ОТГ пані Нандриш. – Нас багато що пов’язувало в минулому, так буде і в майбутньому. З сусідами треба жити дружно, бо як біда, то поки дочекаєшся брата, сусід першим прибіжить на допомогу.
Установчу сесію ради ОТГ планують скликати десь в середині листопада. Щодо складу ради. Найбільшу кількість голосів серед претендентів на депутатські крісла у Магальській ОТГ набрали представники «Батьківщини» – 9, на другому місці «Самопоміч» – 4, на третьому – Радикальна партія з трьома депутатами в складі ради ОТГ. Двох представників у раді об’єднаної громади матиме Аграрна партія України, по одному – БПП, «Свобода» і «Наш край». Пройшли до складу ради і п’ятеро самовисуванців. Щоправда, вважаю, тут ідеться не стільки про авторитет партії. Більше важить персона самого кандидата, адже це мажоритарна система – ми голосуємо за конкретну людину з її чеснотами, можливо, іноді не розділяючи її партійні вподобання. Втім голова районної ТВК Василь Чиботару вважає, що це, безперечно, і успіх партії: «Ті партії, які виставляють своїх кандидатів на округи, які працюють у міжвиборчий період, ті і виграють». Разом з тим пан Чиботару погоджується, що в Новоселиці все може бути по-іншому.
Однак, повертаючись до недільних виборів у Магалі. За словами Олени Нандриш, на дванадцяти з шістнадцяти округів у селах Магальської сільської ради перемогу здобули депутати нинішнього складу ради, і це лише підтверджує мою теорію, що виборці, в першу чергу, голосують за конкретну людину та її дії. Отже з чинних депутатів у Магалі перемогу здобули приватний підприємець Петро Мілак,  приватний підприємець Микола Гостюк,  Василь Гостюк (тимчасово не працює), спеціаліст з земельних питань Магальської сільської ради Дмитро Войнеску, землевпорядник Магальської сільської ради Дмитро Гарабаджіу, Михайло Саїнчук (тимчасово не працює), приватний підприємець Михайло Танасеску, Георгій Рошка (тимчасово не працює), приватний підприємець Іван Ісак, приватний підприємець Марін Гостюк, приватні підприємці Георгій Лягу та Михайло Зайдел. Уперше до складу ради пройшли Степан Григорчук (тимчасово не працює), начальник юридичного відділу ОДА Степан Чернушка, священик Дмитро Міціцей і Тодор Кобрак (тимчасово не працює).
Василь Корнецький, лідер Рідківської громади, пообіцяв ситуацію прокоментувати, як вийде з відпустки, зустрінемось без телефону. Секретар Рідківської сільської ради Людмила Адамович тим часом приймає вітання, вона перемогла на своєму окрузі, разом з нею до складу ради пройшли ще дві її колежанки-депутатки нинішньої каденції –  спеціаліст з земельних питань Рідківської сільської ради Крістіна Акімова та вчителька Рідківської ЗОШ Евеліна Федорюк. На інших семи округах у Рідківцях перемогу здобули водій пожежної частини с.Рідківці Віталій Гуменний,  вчителька Рідківської ЗОШ Леся Куриш, Олег Морараш (тимчасово не працює), продавець Микола Гуцкал, реєстратор АЗПСМ с.Рідківці Марія Бурденюк, Дмитро Кушнірюк (тимчасово не працює), Денис Демик (тимчасово не працює).
Можливо, забігаю наперед, та все ж. Щодо подальших перспективв існування нової громади: «Громади Буковини, в яких вчора відбулись перші місцеві вибори, будуть спроможними. У всіх них власні доходи (без трансфертів) на одного жителя сягають: по Кіцманській ОТГ 3300 грн., по Мамаївській – понад 2000 грн., по Магальській – 1300, по Острицькій – 760 грн. Кіцманська громада обіцяє бути повністю бездотаційна», – повідомила у понеділок на прес-конференції Тетяна Татарчук.
Леонтіна СТЕПАНЧУК

Tweet
'; $('rbcBookmarks200002089').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад