Один день з життя педагога, вихователя, наставника

29.09.2017 11:57
Важливим етапом життя  дитини є перехід з дитячого садка у школу, який пов’язаний не лише зі зміною середовища її розвитку, а й із відповідними процесами самоусвідомлення, із зіткненням з новими проблемами, відкриттям у собі нових можливостей.
Тому дуже важливо, щоб вихователь дошкільного закладу, сім’я допомогли дитині усвідомити, що дитячий садок і школа є ланками єдиної системи освіти і виховання, а все те, що чекає дитину у школі, є продовженням того, чим займалася, що опановувала вона раніше.
ДНЗ «Дзвіночок» м. Новоселиця. «Кольоровий тиждень». Заняття «Бачити красу кольорів», вихователь старшої групи – Загридух Євгенія В’ячеславівна.
 
У дошкільному підрозділі НВК «Боянська гімназія» протягом останніх 2-х років впроваджене інклюзивне навчання. В цьому навчальному році інклюзивне навчання організовано для двох дітей старшої групи. Дітям надана можливість здобути дошкільну освіту відповідного рівня у середовищі однолітків. Асистент вихователя спільно з вихователем групи та психологічною службою сприяють соціальній адаптації, емоційному та когнітивному розвитку цих дітей для того, щоб вони відчували себе повноцінними членами дитячого колективу, розвивали почуття власної гідності.
Хто з нас не пам’ятає роки свого навчання в загальноосвітньому закладі? Шкільне життя – це те, що буде пам’ятатися дуже довго після закінчення школи. Адже школа – це унікальне місце – ми там проводимо свої юнацькі роки, коли турбот і проблем практично немає, світ навколо здається таким цікавим, а бажання дізнаватися щось нове не покидає.
Шкільне життя – це все, що оточує нас протягом багатьох років. Це вчителі, уроки, гуртки, факультативи, олімпіади, конкурси, змагання. Це безліч справ, які непомітні для великого світу, але такі важливі для маленької людини – учня.
Події шкільного життя, в яких особливе місце займає педагог, формують особистість, виховують характер, тренують волю, створюють простір для самореалізації, дають знання.
«Творити добро – найвища мета нашого життя». Таким твердженням розпочинається кожний урок варіативного курсу  «Культура добросусідства», який проходить апробацію на базі класу Козьмачук Наталії Михайлівни (Боянська ЗОШ) вже третій рік.
Усі уроки проходять  у нетрадиційній формі: заочні подорожі, уроки-дискусії, галереї уподобань, рольові ігри, круглі столи, які дуже подобаються дітям. Також проводиться безпосередня  робота з батьками в цікавій формі, де обговорюють питання взаєморозуміння, миру, толерантності, дружби. Під час апробації ведеться психологічний моніторинг як в класах, де впроваджується курс, так і в паралельних класах, де курс не ведеться. Оцінюється ставлення до курсу учнів, вчителів та батьків. 
Головним завданням навчання та виховання залишається формування соціально компетентної особистості. А завдяки  впровадженню цього  курсу це стане можливим.
(Слобідський НВК, вч. Коляско Юрій Святославович виборов 2 місце у Всеукраїнському конкурсі майстерності педагогічних працівників позашкільних  навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник інформаційно-технічного гуртка-2017».)
Програма  вивчення інформатики  у  школі  у більшості  класів  передбачає  один  урок на тиждень,  тому  звичайний  день  учителя  інформатики  протікає  спокійно і  водночас  продуктивно,  адже  часу  на  підготовку  до  уроків  аж  занадто багато. Типовий  урок  включає виконання як теоретичних, так і практичних задач (тобто, з використанням комп’ютера). 
Діти  з  радістю  працюють за комп’ютером,  але з  дещо  меншим  ентузіазмом  працюють  в  звичайному  класі.  Уроків  інформатики не так і  багато, але  комп’ютери працюють цілий  день. Учителі НВК  використовують  комп’ютерний клас  для навчання  дітей,  а  на перервах  та  після  уроків  діти  шукають  в  Інтернеті  потрібну  інформацію  для навчання  або  для  підготовки  до  різноманітних  заходів – саме тому  доводиться інколи  налагоджувати  їх роботу.
  Значно  більше  часу  йде  на  допомогу  учням  та  колегам  в  оволодінні навиками роботи за комп’ютером.   Проте  все  це робиться  легко  і з задоволенням,  тому що ти знаєш, що  твоя  допомога  приносить  користь  учням  і  колегам.
 
З метою сприяння розвитку олімпійського руху в Україні, пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, формування в учнів фізичного і морального здоров’я у вересні в школах району традиційно проводяться Олімпійський тиждень та Всеукраїнський Олімпійський урок.
Під час Олімпійського тижня учні 2-11 класів отримали інформацію про історію виникнення та розвитку Олімпійських Ігор, олімпійську символіку, олімпійські види спорту. У багатьох школах були організовані виставки літератури «Олімпійський рух в Україні», стінгазети «В здоровому тілі – здоровий дух», тематичні лінійки, вікторини, конкурси малюнків «Олімпійський рух сьогодення», «Веселі старти», «Шкіряний м’яч», міні-футбол, міні-змагання з бігу на 60м, 800м, стрибків у довжину з місця та розбігу, біг на витривалість.
На фото. Острицька ЗОШ. Після тематичної лінійки, присвяченої Олімпійському тижню відбулися показові виступи учнів, які займаються таким видом спорту як кіокушинкай-карате.
Щоб довести значення книги в житті людини, прищеплювати любов до книги, зацікавити їх до читання, надати змогу поринути у світ казок, у бібліотеці Маршинецького НВК був проводяться уроки-подорожжі для учнів 1-го класу. В бібліотеці учнів знайомлять з їх улюбленими казками, з правилами користування бібліотекою, та правилами поводження з книгою. На згадку про бібліотеку дітям вручають маленькі презенти – книжки.
 
На сьогодні все більшим пріоритетом у школі стає підготовка високоосвіченої людини, здатної до творчої праці. Вчителі Новоселицької  ЗОШ №3 працюють над результативністю ЗНО, яке стало фактором забезпечення якості освіти, створюючи атмосферу співробітництва учня і вчителя. Саме учні Новоселицької ЗОШ №3 показали найкращі результати в районі по ЗНО з навчальних предметів у 2016/2017 н.р.
Педагоги прагнуть заохочувати учнів до самопізнання, прищеплювати інтерес до навчання, сприяти емоційній розкутості, психологічній комфортності.
Вони переконані, що кожна дитина має свій неповторний дар, який потрібно помітити, віднайти, відшліфувати, і тоді він засяє, заіскриться найкоштовнішим діамантом.
Запорукою відмінного результату наших учнів є кропітка праця. Як говорив відомий педагог В.Сухомлинський: «Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам змусити себе до праці і сам вимагати її від себе». 
 
2017 рік, за ініціативи Президента України, оголошено роком Японії в Україні. Не викликає сумніву, що це – ще один крок на шляху до співдружності двох країн, а зближення українського та японського народів посприяє розвитку діалогу культур, таких своєрідних і цікавих.
Люблять і цінують японську культуру у Топорівській загальноосвітній школі.  Був проведений захід,  присвячений японській класичній поезії, метою якого було зацікавити учнів традиціями та культурою Японії, виховувати повагу до інших народів та культур, продовжити знайомство з творчістю японського  поета Мацуо Басьо.
Учні із задоволенням знайомилися з легендами про Країну Вранішнього Сонця,  читали напам’ять улюблені хоку Мацуо Басьо, створюючи власні поезії-хоку   грали в дидактичну гру «Впізнай хоку за малюнком», уявляли себе в ролі поета, провели час поезії, конкурс ораторської майстерності для учнів 5-6 класів. Побачити прекрасне і не залишитися байдужими – ось до чого закликає нас японська класична поезія. 
 
Психолог – це людина, яка  допомагає впоратися зі стресом, що викликаний напруженою роботою, зі страхами і невпевненістю у собі, підготувати дитину до дитячого саду, до навчання у школі. Працює з «проблемними» дітьми та підлітками. Здатний врегулювати конфлікт у колективі, провести тренінг творчого зростання і професійної самореалізації, тренінг по створенню у колективі психологічно сприятливої атмосфери.
День для психолога – це  непередбаченість, тому що в будь-який момент він має підтримати, допомогти, дати відчути діткам що вони потрібні  і є найважливішими у цьому світі.
 
Вітні Картер – американська волонтерка, яка приїхала до Мамалигівської ЗОШ від організації Корпуса Миру (Peace Corps) для покращення освоєння англійської мови. Партнером по роботі є вчитель англійської мови Абрамчук Чезара Сергіївна. Почала свою роботу з  грудня 2016 року. Покращення рівня англійської мови в учнів можна було спостерігати через місяць роботи. Вона притягує дітей та вчителів до вивчення англійської мови своїми дружніми та доброзичливими вчинками. Протягом 2016/2017 н.р. було проведено гуртки для учнів з 4-их по 10 класи та курси для дорослих (вчителів, батьків) щоб розвинути знання англійської мови.
   Був проведений табір «American sports camp”. Для цього на допомогу прибули ще шестеро волонтерів Корпуса Миру для проведення табору, який тривав з 05-10.06.2017 року.
З метою забезпечення якісного навчання дітей англійської мови, спонукання школярів практично застосовувати знання з іноземної мови, отриманих протягом навчального року з 12 по 27 червня 2017 року на базі НВК «Боянська гімназія»  була організована  робота мовного пришкільного табору з денним перебуванням «Wonderland», в якому  оздоровились 50 учнів. В роботі табору були залучені 22 працівників, з яких 11 вихователів.  У межах міжнародного освітнього проекту GoCamp у таборі ще працював  викладач-волонтер з Тунісу  Seif Sendi.
Спільно з волонтером, вчителем англійської мови Басарабою К.І. та вихователями закладу для учнів була складена цікава програма роботи мовного табору.
Основне завдання, яке поставили працівники перед початком роботи табору було:
• створити умови для здобуття дітьми необхідних мовних навичок;
• допомогти дітям непомітно подолати мовний бар’єр;
• надати можливість удосконалити свою розмовну мову;
• поєднати навчання із захоплюючим відпочинком;
• сприяти формуванню позитивної мотивації для подальшого удосконалення англійської мови.
Tweet
'; $('rbcBookmarks200002134').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад