НАЙБІЛЬШЕ У КОСТИЧАНАХ, ДИНІВЦЯХ І ТОПОРІВЦЯХ, найменше – у черленівсько-жилівському напрямку люди підписали декларацій з сімейними лікарями

22.02.2019 11:43

За кількістю підписаних декларацій сімейні лікарі Новоселицького району посідають третє місце на Буковині. Це – гарний показник для установи, але не дуже – для тих 30% жителів району, які ще не обрали свого лікаря. Та й для лікаря, якого не «знайшли» пацієнти, також. Чому – розповідає головний лікар Центру ПМСД В’ячеслав БЕЖАН.
– Новоселицький Центр ПМСД за кількістю підписаних декларацій посідає третє місце в області. І це при тому, що статистика по Мамалигівській і Магальській громадах ведеться окремо, інакше ми були б чи не першими в Україні. Разом з тим третина жителів району не визначилась із сімейним лікарем.
– Чим їм це загрожує на сьогодні?
– На сьогодні поки особливо нічим. А от з 1 квітня, коли вступлять в дію електронні рецепти, люди, які не визначились з сімейним лікарем і не підписали декларації, не матимуть електронної картки. Відповідно, вони залишаться без електронного рецепту, а отже і без ліків, зокрема тих, що виписують за програмою «Доступні ліки». Ще більш суттєво непідписання угод з сімейними лікарями позначиться на пацієнтах після 1 липня цього року. Саме з цієї дати ті, хто «узаконив» свої стосунки з «сімейником», матимуть змогу безкоштовно проходити 54 види діагностики, у кого декларації відсутні – вимушені будуть іти в касу. За такі послуги вони платитимуть з власної кишені – у той час, коли за тих, хто має договір з сімейним лікарем, заплатить Київ, точніше, Національна служба здоров’я. По-третє, не маючи декларації, ви не зможете отримати електронного направлення до вузького спеціаліста. І знову – плати. І – четверта позиція: під сумнівом буде одержання «лікарняного», який теж переходить у віртуальний світ.
Тому прошу новоселиччан: задля вашої ж власної вигоди визначіться із сімейним лікарем, який опікуватиметься вашим здоров’ям, і підпишіть з ним угоду.
– А, якщо, до прикладу, людина обрала «свого» лікаря, а він уже не може підписати угоду, бо набрав необхідну кількість пацієнтів.
– Таких практично немає в нашому районі.
– І що, випадків відмов не було?
– Жодного, принаймні, таких скарг до адміністрації Центру ПМСД не надходило.
– Якщо не секрет, де найбільше угод в районі підписано? Кому найбільше довіряють?
– Якщо про рівень довіри говорити з точки зору підписаних декларацій, то найбільше їх у лікаря з Костичан Валентини Кітарь та динівчанина Олександра Ігнатеско. Недалеко від них і двоє сімейних лікарів з Топорівців – Юлія Лотоцька та Інна Гончарюк, Інна Суружіу з Ванчиківців, Антоніна Литвинюк із Строїнців.
– Не бачу серед цих прізвищ інших авторитетних сімейних лікарів, яким, знаю точно, пацієнти довіряють.
– Довіряють, безперечно. Вони не «набрали» такої великої кількості декларацій з іншої причини – через те, що на їх дільницях менше мешканців.
– А де в районі катастрофічна ситуація з підписанням декларацій?
– Я б не сказав, що катастрофічна, але не найкраща картина у Черленівсько-Жилівському напрямку, там найменше підписаних декларацій в районі. Неактивні не лише жителі, але й самі лікарі.
– Але саме лікарі, в першу чергу, відчули переваги реформи, зокрема, через зарплату.
– І ще більш відчутна різниця буде з 1 липня цього року, коли зміниться механізм нарахування зарплати в первинній медицині, буде призупинена виплата по так званому «червоному» реєстру і лікарі отримуватимуть зарплату за конкретні декларації. І ті, хто має їх найбільше, будуть додатково простимульовані.
– Здається, ви навели достатньо аргументів – як для своїх підлеглих, так і для жителів району, щоб уже завтра під дверима «сімейників» були черги з охочих узаконити стосунки.
– Побачимо. Якщо потрібна моя допомога – завжди готовий роз’яснити, пояснити. Координати є на нашій ФБ-сторінці та офіційному сайті Центру ПМСД. Крім того, готовий виїхати у колективи і роз’яснити переваги укладання угод із сімейними лікарями.

 

Анна ЛЕОНТІЄВА

—————

Назад