МОЄ РІДНЕ СЕЛО

19.08.2016 15:57

Слобода – мальовничий куточок Буковини. Здавна тут відчувається дух свободи, адже село засноване вільними поселенцями. Розташоване на правому березі річки Рокитнянка, за 7 кілометрів від районного центру і залізничної станції Новоселиця. До складу сільської ради входить село Ревківці. Так розпочинається історична довідка мого села в історико-публіцистичному виданні «Новоселиччина».

Воно й справді мальовниче. Хоч село й віддалене від обласного центру, бо губиться у яружно-балковій місцевості і віддалене від центральних шляхів сполучення, та впродовж останніх років ніби відроджується знову...

Знову, як і колись тут селяться нові люди, зводяться нові будівлі, яскравими барвами засяяв столітній корпус школи і ще планують зробити багато чого. Поділитися сокровенним щодо розвитку села попросила сільського голову Василя ФЕДОРЯКА. Адже за неповний рік з часу, як Василь Михайлович очолює громаду села, зроблено чимало.

– Наша школа набула нового вигляду. Кажуть, що не без допомоги сільської ради?

–  Так, школа змінилася. Принаймні, центральний корпус. На його фасад з сільського бюджету виділено сто тисяч гривень, ще триста тисяч – з районного. На одній з останніх сесій виділили додатково ще сто тисяч гривень для заміни вікон у решті класів.

– А як з іншими корпусами, вони виглядають не надто привабливо?!

– З часом й решта корпусів набуде гарного вигляду, та для початку необхідно на відремонтованому корпусі встановити водостоки, замінити дах. 

– Колись у нас був дитячий садок. Згодом туди перенесли початкову школу. Яка доля іншої частини приміщення?

– На даний час готуємо проектно-кошторисну документацію для реконструкції колишнього восмиквартирного будинку спеціалістів. З сільського бюджету на це виділено 260 тисяч гривень.

– Бачу вулиці села «засяяли», у плані освітлення...

– Цього року на вуличне освітлення виділили 60 тисяч гривень, а минулого – 25 тисяч. Поки що освітлюються центральні вулиці, та найближчим часом буде освітлюватися і решта. Оскільки лічильники встановлено на кожен трансформатор, то громада потроху долучається до облаштування прилеглих вулиць.

– Погодься, наш будинок культури гарний, але він потребує ремонту.

– Погоджуюся, гарний. Погоджуюся й з тим, що потребує ремонту. Думаю ,буде правильно спочатку розпочати ремонт дитсадка, а далі братися за будинок культури.

До речі, для проведення культурно-масових заходів у будинок культури придбано акустичні системи. І в амбулаторії вікна замінили.

– Головним болем завжди були дороги...

–  На дороги у сільському бюджеті теж закладено кошти. Профілююємо по мірі необхідності.

– Сьогодні Слобода в районі чи не в лідерах по податках і зборах...

– Так, ми маємо перевиконання по податках і зборах до сільського бюджету. Це за рахунок плати за землю, цей вид податку ми дещо збільшили. Маємо підприємців, які поповнюють бюджет, а отримані кошти вкладаємо у розвиток села. Так і живемо.

Галина ДАНИЛОВА,

фото автора

Tweet
'; $('rbcBookmarks200001113').innerHTML = bookmarks; bookmarks.evalScripts(); }); /* ]]> */
Назад