Мандрували святими місцями

13.05.2016 12:19

Воскресіння – найбільше християнське свято. Це свято радості для всіх: і для дітей, і для дорослих. А ще більшим здається це свято у святих місцях.

На пасхальні вихідні батьки, діти, вчителі з Зеленого Гаю побували у Почаєвській Лаврі. Це – радість, яку може зрозуміти тільки той християнин, який там побував. Не всім відомо, що у різні часи тут побували Феофан Прокопович, Василь Григорович-Барський, Григорій Сковорода, Микола Костомаров, Михайло Драгоманов. А Тарас Шевченко зробив чотири акварелі видів Лаври та два ескізи, також записав від місцевих селян пісні. На основі зібраних матеріалів про гайдамацьке повстання написав повість «Варнак».

По дорозі в Лавру ми відвідали Кременецький жіночий монастир, Свято-Духівський скит, Божу гору, Джерело святої Праведної Анни.

На Пасхальні свята дозволяється бити у дзвони всім, хто бажає. За народним повір’ям, доторкнувшись до дзвону, можна отримати від нього цілющу силу. З трепетом та радістю мандрівники били у дзвони і втягували в себе цілющу їх силу.

Сповненні чудовими враженнями, ми подумки прощалися з Лаврою, але не говорили «Прощавай», а «До побачення», бо кожен, хто побував тут хоч раз, захоче побувати ще раз.

Тетяна СЕРБУЛ,

вчитель зарубіжної літератури

Зеленогайської ЗОШ

—————

Назад