ГРИП У ДІТЕЙ – ХВОРОБА НЕБЕЗПЕЧНІША, НІЖ ЗДАЄТЬСЯ

08.10.2018 12:18
На жаль, таке захворювання як грип, зустрічається у дітей досить часто. Грип – це інфекційне захворювання дихальних шляхів, збудниками якого є різні віруси грипу.
Проблема полягає в тому, що віруси грипу є дуже мінливими і часто мутують. Діти є особливо сприйнятливими до зміни вірусів грипу і можуть хворіти цим захворюванням кілька разів. У зв’язку з частою мінливістю вірусів грипу, удитини дуже довго може не вироблятися імунітет до цього захворювання.
На сьогодні відома велика кількість видів грипу. Найчастіше, види грипу у дітей розрізняють залежно від збудника захворювання, тобто від того типу вірусу, яким викликана хвороба. Найчастіше у дітей зустрічається такий вид грипу, як сезонний грип. У більшості випадків, діти хворіють на грип саме в холодну пору року – з початку осені і до середини весни.
 Особливо схильні до ризику зараження вірусом грипу діти, які живуть у великих містах. Причин цьому існує декілька. По-перше, практично всі діти, які проживають у місті, відвідують дитячий садок або інший організований дитячий колектив. Оскільки вірус грипу наділений практично стовідсотковою заразністю, то в дитячих колективах існує максимальний ризик зараження цим вірусом. По-друге, у дітей, які проживають у великих містах, імунітет є слабким, в порівнянні з тими дітьми, які живуть у сільській місцевості. Це пов’язано з тим, що такі діти дихають забрудненим повітрям і мають не завжди повноцінне і корисне харчування.
Дуже часто імунітет дитини підривають батьки, самі того не бажаючи. Це відбувається тому, що багато батьків, займаються самолікуванням хвороб дитини і без рекомендації лікаря дають малюкові біологічно активні добавки, антибіотики, адаптогени та інші препарати.
Батьки повинні знати, що симптоми сезонного грипу у дитини можуть бути дуже схожими з симптомами звичайної застуди – висока температура, нежить, кашель, а також біль у м’язах і загальна слабкість. Але, при цьому не варто забувати про те, що сезонний грип є набагато небезпечніше застуди, тому що нерідко викликає різні ускладнення 
Однією з особливостей грипу у дітей є те, що, в більшості випадків, починається це захворювання з легкого нездужання дитини. Саме тому, спочатку хворобі не надається належного значення.
Через деякий час, загальний стан дитини різко погіршується і при цьому спостерігається досить сильний головний біль, біль у м’язах, суглобах, відбувається різке підвищення температури тіла, а малюк стає млявим і слабким. Після цього до згаданих вище симптомів додається інтенсивний сухий кашель, нежить, а також починає відчуватися біль в районі грудної клітки в той момент, коли малюк чхає або кашляє.
Лікування грипу
Госпіталізація у стаціонар необхідна дітям з тяжкими формами грипу, а також у разі неможливості ізолювати дитину від членів сім’ї. Раціон слід скорегувати: рекомендовано віддавати перевагу легкозасвоюваним продуктам (каші, супи, дієтичні види м’яса). Рясне пиття допоможе дитині швидше впоратися з токсинами. Замість звичайної води краще давати теплі компоти, морси, чай.
Оскільки грип – це вірус, а не бактерія, то застосування антибіотиків при цьому захворюванні абсолютно не виправдано. Оскільки ефективних препаратів, які вбивали б вірус, що потрапив в організм малюка, не існує, то найголовнішою зброєю в боротьбі з грипом є імунітет дитини. Саме тому, практично у всіх випадках під час лікування грипу у дитини доктор призначає препарати, які стимулюють роботу імунної системи. 
Медикаментозне лікування полягає в призначенні противірусних, протизапальних препаратів, дезінтоксикаційної терапії, судинозвужувальних назальних крапель, залежно від віку дитини та тяжкості прояву симптомів.
Для запобігання масовим спалахам сезонної інфекції та підвищення  колективного імунітету щорічно проводиться додаткове  щеплення дітей  проти грипу. Батьки повинні мати на увазі, що щеплення від грипу робиться для профілактики, а якщо дитина вже хворіє, то необхідно терміново звертатися до лікаря і починати адекватне лікування. При захворюваності дитини  грипом  іншим дітям в сім’ї та дорослим необхідно здійснювати  профілактику  противірусними  препаратами.
У кожному разі, грип – це небезпечна хвороба для дитини, тому при появі перших ознак захворювання необхідно негайно звертатися за медичною допомогою.
Людмила Глігор, 
заступник головного лікаря КНП 
«Новоселицька ЦРЛ» по ОхМатДит
 

—————

Назад