ВИБОРЧЕ «ЧИСТИЛИЩЕ»

Минулої неділі його пройшли 323 кандидати у депутати ради об’єднаної громади

і шестеро кандидатів на посаду голови ОТГ, та й ті, хто був поруч з ними – і до, і у день виборів.

День голосування пройшов майже без ексцесів, якщо не враховувати, що на дільниці, розташованій в Новоселицькому ліцеї, переплутали бюлетені з округів. Інцидент усунули оперативно. Як запевнив голова міської територіальної виборчої комісії Анатолій Головльов, на результати голосування ця ситуація не вплинула. Один  з кандидатів загадково повідомив нашому кореспонденту, що дрібні порушення помітив, і не одне, щоправда, жодних підтверджень надати цьому не зміг.
Ні, зовні все виглядало майже спокійно. Це, мабуть, перші вибори на моїй пам’яті, коли ні в самій Новоселиці, ні в селах, що увійшли до громади, паркани і стовпи не були обклеєні обличчями кандидатів і кандидаток. Про прийдешній день голосування в останні дні перед 24-им у Новоселиці нагадували хіба що декілька палаток, черг біля яких особливо не спостерігалось. Але, хто був у темі, чудово розумів, що у грудні-листопаді Новоселиця і села, які вже з нею у громаді, більше схожі на Неаполь – жили, наче на вулкані, котрий ось-ось може вибухнути. І оті безплакатні місто і села – оманливе відчуття спокою. Передвиборчий «вулкан» клекотів, час від часу видаючи «на-гора» порції киплячої лави у вигляді словесно-карикатурної отрути.
«Гад же ти»
Я, звичайно, знаю, що це слово, яке означає «цікава технічна новинка, що поєднує в собі високі технології і цілком реальне застосування», пишуть разом. Але ж, як не процитувати «просунуту» бабусю з відомої реклами, коли йдеться про тих, хто на нинішніх виборах, як ніколи, активно ці пристрої використовував. А що? Купив за копійки стартовий пакет, розіслав гидоту на свого конкурента потенційним виборцям – і чекаєш результатів. Хочете про себе дізнатись більше – ідіть у депутати, на голову, стільки нового про себе дізнаєтесь і ви, і ті, хто поруч з вами. Втім, «гад же ти» не завжди і виборів чекають, головне, щоб ти був публічною людиною, мав власну думку – усе, ти – герой смс чи анонімного дзвінка, але то вже тема іншої розмови.
Повернемось до виборів. Зашкалював Фейсбук, стрічка новин якого була переповнена зверненнями кандидатів, повідомленнями про їх гарні вчинки і просто красивими знімками. Але, як показали результати виборів, віртуальний світ такий далекий від реального, в якому живемо. Користувачі ФБ можуть сотні разів «лайкати», коментувати, проте піднятись у неділю з дивана – не їх «коник». Голосувати на дільниці приходять  трохи інші, і вподобання у них також різняться від «фейсбучних», про що красномовно свідчать результати голосувань.
Щоправда, навіть ця категорія людей перестає вірити у дива і передвиборчі обіцянки: явка виборців – трохи більше 40%. Але і цього достатньо було, щоб нарешті сталося те, до чого йшли два роки. Вибори до Новоселицької громади відбулися. Чиїсь надії і прогнози справдились, чиїсь – не дуже. Хтось не тямиться від щастя, на декого воно, те щастя, взагалі звалилось, наче сніг, якого немає, на голову. Хтось, потупившись, спускається з Олімпу, інші котяться звідти стрімголов, ще й переможців із себе корчать, ну а те, що не пройшли, то «не дуже й хотілось», мовляв.
А як все починалось!
Шестеро кандидатів на посаду міського голови і 13 партій-учасниць виборчого процесу, які висунули аж 323-ох претендентів на 26 депутатських крісел. Наймолодшому з кандидатів, «свободівцю», заледве виповнилось вісімнадцять. Найстаршому – представнику Аграрної партії – понад 70 (!) 224 учасники виборчих перегонів – з вищою освітою, у 95-оьх –  середня. За депутатський мандат боролись понад 30 працівників освітньої сфери, 22 медики, четверо адвокатів і по стільки ж журналістів та студентів, десятеро пенсіонерів і 62 тих, хто тимчасово не працює. Були списки, де переважали вихователі дитсадка, або сфери охорони здоров’я, в інших – адвокати, ще в іншому – спортсмени. В депутати йшли не лише колективами, а й сім’ями, в  одному зі списків – дві подружні пари, в іншому – чоловік з дружиною та їх невістка. Одна подружня пара вибрала дві різні партії, під чиїми прапорами пішла на ці вибори.
Одним словом, все змішалось у цьому величезному …домі, що називається «перші вибори до об’єднаної громади». Під завісу передвиборчого процесу куми перестали вітатись, сестра вважає брата ворогом, сусіди ходять додому іншою вулицею, діти не прийняли від тата подарунка на Миколая,  а кумнат наказав кумнатові не вітати його з Іваном, правда, до нього майже місяць – може помиряться… Скажіть, які високі ідеали вартують цього? Невже це все заради того, щоб розбудовувати новостворену громаду? Для цього необов’язково ходити з депутатським мандатом в кишені. Погодьтесь, скільки є таких, що роблять для міста, села набагато більше, ніж окремі обранці, навіть не знаючи, де та сесійна зала. Чи розуміли це ті, хто йшов у депутати? Хтозна. Віриться з трудом, одна з кандидаток за два дні до виборів поцікавилась у автора цих рядків: «а хто голосує? куди їхати агітувати»?
Щодо агітації, то вона все-таки була. Правда, у кожного свій метод. І своя політтехнологія. Знаюча людина розповідала про ноу-хау в передвиборчих перегонах, мовляв представники однієї з політсил найняли ворожку, котра взялась привести до влади певних людей. Забігаючи наперед, скажу, що крізь чистилище вони не пройшли…
Раду об’єднаної громади сформують вісім політсил
Тепер про тих, хто пройшов. Головою ОТГ з переконливою більшістю голосів стала Марія Нікорич, яка з 2006 року була мером Новоселиці. У неї – 45,61 відсоток голосів. Найбільшу кількість прибічників пані Нікорич, як показали вибори, має саме в Новоселиці, а ще – в Строїнцях, Рингачі і Шишківцях. Найбільше голосів за Георгія Нікітовича, який посідає друге місце (32,84%),  віддали, певна річ, у Маршинцях. Ольга Цуркан за результатами голосування – на третьому місці, найбільше надій на неї покладають рокитненці.
Менше, ніж по двісті голосів, набрали Іван Балацко, Віталій Савка та Іван Попадюк.
Стосовно складу ради громади. Її сформують вісім політсил, які подолали п’ятивідсотковий бар’єр. За словами Анатолія Головльова, найбільшу кількість депутатів – п’ятьох – у раду провела «Самопоміч», треба віддати належне роботі, яку провів Олег Мельничук з командою, і №1 у списку – Руслану Майданському: четверо з п’ятьох депутатів від «Самопомочі» – рокитненці. Це таки про якийсь авторитет говорить! До речі, від першого номеру дуже багато залежить, але про це трохи нижче. По четверо депутатів у раді ОТГ буде від «Батьківщини» і «Народного фронту». Далі – «Наш край», «Солідарність» і Аграрна партія, в складі ради буде по троє їх представників. По двоє депутатів – від «Опоблоку» і «Свободи». Поіменний склад ради ми зможемо оприлюднити лише після того, як МТВК прийме відповідну постанову. Ці вибори можуть спричинити і зміни в складі обласної та районної рад. Про це – також після офіційного оприлюднення результатів.
Не подолали п‘ятивідсотковий бар’єр партії-новачки на виборах у нашому районі – «Справедливість» та «Укроп», які заявили про себе буквально перед стартом виборчої кампанії і особливого часу на розкрутку не мали. «Нижче ватерлінії» і Радикальна партія Ляшка, «Громадянська позиція» та «Народний рух України».
І про деякі спостереження у день голосування. Я не про те, що виборців «пригощали», і «не лише бутербродами». На жаль, це стало нормою. І тут нічого сказати: це – ціна того, хто наливає, і кому наливають. Того, хто роздає купюри з Лесиним портретом, і хто їх бере. Чомусь мені їх ніколи не пропонували. Але це так, до слова.
Особисто бачила, як на одній з дільниць чоловік не проголосував за депутата, бо ніяк не міг зрозуміти, чому має віддати свій голос за якогось першого кандидата, котрого не знає і знати не хоче, а не за «свого» кандидата. Розповідають, такі випадки непоодинокі. Все-таки пропорційна система не для місцевих виборів. Як виявилось, важко підібрати кандидатури таким чином, щоб ідеально гармоніювали партія+перший кандидат+кандидат у депутати (це не про Рокитне, тут якраз той випадок, коли все ідеально «зрослось»). На місцевих виборах люди все-таки воліють бачити серед кандидатів  своїх, місцевих, з яких потім спитати можна. І якщо б не формульний розрахунок, склад ради ОТГ був би дещо інакшим. Про це – знову ж таки після оголошення остаточних результатів виборів.
Ганна ВАКАРЧУК,
фото Алли МАЗУР

Новини

«Зимова перлина»

29.12.2017 11:49

«Чисті роси»

29.12.2017 11:44

В Новоселиці засяяла головна новорічна ялинка

22.12.2017 11:58

КРАЩІ – КРАЩИМ

22.12.2017 11:50

«Веселковий» тиждень у Слобідському НВК

22.12.2017 11:47

Святий Миколай завітав до подвірненських дітлахів

22.12.2017 11:41

«Новорічна казка» у школі здібностей

22.12.2017 11:40

Світом Миколай мандрує...

22.12.2017 11:37

ДОБРИЙ І ЩЕДРИЙ МИКОЛАЙ ЗАВІТАВ ДО ОСОБЛИВИХ ДІТЕЙ У КОСТИЧАНИ

22.12.2017 11:36

ТРАДИЦІЇ НЕ ЗМІНЮЮТЬСЯ

22.12.2017 11:34

Освячення нових дзвонів у Маршинцях

22.12.2017 11:27

НЕ «КУПУЙТЕ» ВИБОРЦІВ за це передбачена кримінальна відповідальність

22.12.2017 11:25

Міська рада придбала санітарний автомобіль для Новоселицької амбулаторії сімейної медицини

22.12.2017 11:23

Іван ЗІВАНОВСЬКИЙ відвіз захисникам новорічні гостинці

22.12.2017 11:18

Як обрати сімейного лікаря?

22.12.2017 11:05

ПОВІДОМЛЕННЯ про скликання ХVІ позачергової сесії Новоселицької районної ради VІІ скликання

19.12.2017 15:12

НА НОВОСЕЛИЧЧИНІ ЗАТРИМАЛИ ВІСЬМОХ В’ЄТНАМЦІВ-НЕЛЕГАЛІВІ

19.12.2017 09:37

ВЕЧОРНИЦІ У БІБЛІОТЕЦІ

13.12.2017 15:59

ХТО ВІН, "УЧИТЕЛЬ РОКУ-2018"?

11.12.2017 13:47

Як обрати сімейного лікаря?

08.12.2017 11:54
Зображено: 1 - 20 з 627
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Благодійність

НА МИЛОСЕРДЯ І ШКІЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

НА МИЛОСЕРДЯ І ШКІЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО використають кошти, які вторгували сьогодні учні Новоселицької...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

МДПІ

Підприємці – спрощенці Новоселицької ОДПІ сплатили більше 28 мільйонів гривень

1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

Наші гості

Людмила КРОЯЛО: «СУБСИДІЇ НА НОВИЙ ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД ПЕРЕПРИЗНАЧИМО АВТОМАТИЧНО. Для монетизації заощадженої субсидії звертайтесь з заявами до 1 листопада»

З настанням холодів для переважної більшості наших читачів тема субсидій стає більш ніж...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

Знай наших!

НОВОСЕЛИЦЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ "УКРГАЗБАНКУ" ОЧОЛИВ РУСЛАН БАТОВСЬКИЙ

НОВОСЕЛИЦЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ "УКРГАЗБАНКУ" ОЧОЛИВ РУСЛАН БАТОВСЬКИЙ
Володимир Євгенович Канунніков, працівник банківської сфери з понад 40-річним стажем, пішов на заслужений відпочинок....
1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

Подія

ПРАПОР НОВОСЕЛИЧЧИНИ ВИШИВАЮТЬ В МАЛИНІВЦІ

Естафету в такій почесній і творчій місії малинівські педагоги прийняли від диновецьких колег....
1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

Громада

Мамалигівська ОТГ приймала гостей зі сходу України

Мамалигівська ОТГ приймала гостей зі сходу України
Мамалигівську обʼєднану територіальну громаду відвідала делегація з Донецької та Луганської...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

Новини спорту

БРОНЗОВІ ПРИЗЕРИ З РОКИТНОГО

01.11.2017 14:26
29 жовтня у Банилові Вижницького району відбувся  Обласний турнір з вільної боротьби пам’яті...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

РДА

ЗВІТ голови Новоселицької райдержадміністрації про здійснення РДА покладених на неї повноважень та стан розвитку території

10.04.2017 08:52
ЗВІТ голови Новоселицької райдержадміністрації про здійснення РДА покладених на неї повноважень...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

Освіта

НОВОСЕЛИЦЬКІ ВЧИТЕЛІ ПРОХОДЯТЬ ТЕСТУВАННЯ

03.11.2017 10:25
Доки тривають дискусії, треба чи ні вчителям проходити тестування, принизливо це для них чи ні, педагоги з Новоселицького району (зокрема і з Мамализької ОТГ) разом з колегами з Кіцманщини беруть участь в пілотному проекті. Учора тестувалась перша група освітян з Новоселиччини. Іспит складали...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 > >>

Суспільство

Литвин відповідає за розбудову «Спілки учасників АТО Новоселиччини», Корній переймається земельними питаннями, Придолоб відповідає за співпрацю спілчан з волонтерами і владою

29.09.2017 12:00
Члени нещодавно обраного правління «Спілки учасників АТО» Новоселиччини розподілили між собою...

Справжніх чоловіків запрошують на контрактну службу

22.09.2017 11:11
ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ У ЗБРОЙНИХ СИЛАХ УКРАЇНИ   Соціальні гарантії: – вчасне високе...
1 | 2 | 3 >>

Пропонуємо переглянути